Jak zadbać o dłonie?

Dłonie to wizytówka każdego człowieka, dlatego powinno się zwracać uwagę na ich wygląd. Dostarczają wielu informacji na temat danego człowieka, na przykład, czy jest osobą schludną i dbającą o wszystkie szczegóły. Na podstawie ich wyglądu można również ocenić, czym się zajmuje, albo czy jest człowiekiem nerwowy. Jak zatem prawidłowo o nie dbać?

Skóra dłoni

Dużą wagę powinno przykładać się do wyglądu skóry dłoni. Odpowiednio wypielęgnowana z pewnością sprawi, że ręce będą przykuwały uwagę. Jednocześnie będą gładkie i miłe w dotyku, co spodoba się nowo poznanym osobom podczas powitania.

Niestety, dłonie są jedną z najbardziej narażonych na czynniki zewnętrzne części ciała. Zaliczyć można do nich nie tylko promieniowanie UV, ale również mróz i detergenty. Warto pamiętać, że nawet nieodpowiednie mydło może wysuszyć skórę rąk, doprowadzając do pogorszenia ich wyglądu. Dlatego należy zwracać baczną uwagę na to, które wybieramy, aby nie zniweczyło działania kremów i balsamów.

Kolejna zasada dbania o skórę dłoni to noszenie rękawiczek podczas prac domowych albo ogrodniczych. Ograniczy to możliwość pogorszenia stanu skóry z powodu kolejnych, silnych środków chemicznych czy ziemi. Należy pamiętać także o tym, aby nie wychodzić z mokrymi dłońmi na zewnątrz zimą. Warto sięgnąć również po rękawiczki, które nie tylko ogrzeją, ale również zapobiegną wysuszeniu skóry.

Skórki przy paznokciach

Pielęgnując skórę dłoni, należy pamiętać o skórkach przy paznokciach. Mają one znaczący wpływ na wygląd rąk, dlatego wymagają poświęcenia im chwili czasu. Na początek warto zaopatrzyć się także w cążki do skórek, którymi w precyzyjny i bardzo wygodny sposób można odciąć niechciane skórki.

Należy także pamiętać, że po zabiegu należy nawilżyć wszystkie te miejsca, z których zostały usunięte skórki. Z kolei cążki powinny być zawsze sterylne, dlatego warto przecierać je płynem dezynfekującym o szerokim spektrum działania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie grozi nam żadna choroba, nawet jeśli przez przypadek się nimi skaleczymy podczas tego zabiegu.

Wygląd paznokci

Paznokcie to jeden z najważniejszych elementów, mających wpływ na to, jak prezentują się dłonie. Aby ich kondycja i wygląd poprawiły się, warto zastosować odżywki, które wpłyną na płytkę paznokcia. Dzięki nim będzie wyglądała zdrowiej i stanie się bardziej odporna na uszkodzenia.

Dla osób, które lubią kolorowe paznokcie, kolejnym krokiem powinien być perfekcyjnie wykonany manicure. Pomalowane paznokcie nie tylko będą przyciągały spojrzenia, ale dodatkowo dostaną zewnętrzną warstwę ochronną, co pomoże w zachowaniu ich w dobrej kondycji.

Fot. materiały prasowe