Rodzaje skrzyniopalet

schoellerallibert.com - scho schoeller (4).jpg

Skrzyniopalety to proste, ale bardzo przydatne i wykorzystywane często w przemyśle i handlu rozwiązanie. Ich nieskomplikowana budowa wystarcza, by były jednym z najwygodniejszych sposobów składowania większej ilości towaru, a do tego zapewnia wymagany poziom bezpieczeństwa i w przechowywaniu, i przy ewentualnym transporcie. Jest kilka rodzajów skrzyniopalet i każdy z nich ma inne zalety. Przed kupnem warto im się przyjrzeć.

Skrzyniopaleta drewniana – czy warto ją w ogóle stosować?

Drewno to podstawowy materiał, który kojarzy się z tworzeniem palet oraz skrzyń. Podstawą takiej palety zazwyczaj jest tradycyjna, drewniana europaleta o standardowych wymiarach. Na niej powstaje konstrukcja skrzyni. Istnieją dwa standardowe wymiary tych palet, ale można też stworzyć je na zamówienie, dopasowując wysokość do swoich potrzeb. Można również spotkać również rozstaw pomiędzy deskami – takie z większym światłem lub zupełnie zabudowane.

Skrzyniopalety z drewna można na przykład wykorzystywać do przechowywania narzędzi lub dużych elementów na liniach produkcyjnych. Najczęściej są wykorzystywane w sadownictwie i rolnictwie, przy zbiorach większych warzyw i owoców takich, jak: ziemniaki, buraki, seler oraz jabłka.

Trzeba pamiętać, że dbanie o higienę w kontakcie palety z produktami spożywczymi nie jest najłatwiejsze, a samo drewno bez odpowiedniej konserwacji lub wykorzystywane intensywnie ma tendencję do uszkodzeń. Drewniane palety mogą nie wytrzymywać częstych transportów w najlepszym stanie.

Skrzyniopalety plastikowe – jakie mają zalety?

Wspomniany wcześniej problem z zachowaniem higieny nie ma zastosowania przy korzystaniu ze Skrzyniopalety z plastiku. Ten materiał dobrze reaguje na kontakt z wodą, można więc wielokrotnie wykorzystywać taką paletę i po każdym użyciu dokładnie myć.

Kolejną przewagą jakościowej plastikowej skrzyniopalety jest wysoka wytrzymałość oraz fakt, że można w niej przechowywać i transportować nawet najdrobniejsze produkty, nawet tak drobne, jak kasza, bez ryzyka rozsypania.

Metalowa skrzyniopaleta – komu mogą się sprawdzić najlepiej?

Zastosowanie skrzyniopalet z tak wytrzymałych materiałów nie jest optymalnym rozwiązaniem przy owocach i warzywach. Powinny się za to doskonale sprawdzić przy dużo cięższych obiektach. Mogą też być bezpiecznie stosowane w przewozie płynnych substancji. Dodatkową zaletą jest możliwość stawiania palet w stos, bo dzięki zastosowanym drzwiczkom, można dostać się do środka nawet najniżej położonej skrzyni, bez zdejmowania tych górnych.