Chcesz osiągnąć sukces? Korzystaj z kalendarza!

Chcesz osiągnąć sukces? Korzystaj z kalendarza!

Oglądając telewizję czy czytając czasopisma dość często się spotyka twierdzenie, że aby lepiej zarabiać, schudnąć czy zrealizować jakiekolwiek postanowienia należy postawić sobie cel oraz konsekwentnie go realizować. Łatwo powiedzieć, szalenie trudno zrobić. Można by złośliwie skomentować, że tyle powiedzieć to nic nie powiedzieć, a tymczasem rozwiązanie jest prostsze niż się nam wydaje.

Jak wytrzymać w postanowieniach?

Czy chcemy więcej podróżować czy więcej czytać czy tez po prostu spędzać więcej czasu z rodziną to w dzisiejszych czasach musimy się niestety nieco wysilić oraz pogłówkować jak osiągnąć nasz cel. Dojazdy do pracy, odwożenie dzieci do szkoły, przygotowanie zdrowych posiłków – wszystko to zabiera mnóstwo czasu. Wiele osób codziennie kładzie się do łóżka sfrustrowanych dniem, ponieważ kolejny raz nie udało się zrealizować wszystkich zadań. Jeżeli pozwalamy minutom i godzinom biec swobodnie to rzeczywiście taka sytuacja jest nieunikniona. Warto jednak poświęcić czas na realistyczne zaplanowanie dnia. Pomagają w tym Kalendarze 2023.

Realizacja celów

Jeden z bardzo znanych specjalistów od zarządzania, Tony Robbins, podkreśla, że jeżeli o czymś mówimy to jest to tylko marzenie, jeżeli wizualizujemy nasz cel to mamy szansę na realizację. Ale dopiero, gdy zapiszemy nasze działanie w kalendarzu i wrzucimy do harmonogramu to nasz cel zaczyna stawać się rzeczywistością. Ta prosta a niezwykle skuteczna rada rzeczywiście ma ogromną moc. Tylko pracując z kalendarzem jesteśmy w stanie mieć świadomość w ogólnych wyzwaniach dnia i po prostu uniknąć brania na swoje barki zbyt dużo. Wiele osób wciąż ponosi porażki, gdyż brakuje im świadomi czy realizacja wszystkich zadań jest najzwyczajniej w świecie możliwa.

Ciekawe kalendarze 2023

Dlatego warto zainwestować w drukowany kalendarz oraz konsekwentnie z nim pracować. Książkowe kalendarze mają tę przewagę nad innymi produktami, że wymają własnoręcznego uzupełniania. To podświadomie zmusza nasz umysł do głębszego przeanalizowania planu dnia niż tylko „odklikanie” zdarzenia w telefonie z którym później nigdy nic się nie wydarzy. Dobre kalendarze pomagają zapanować nad obowiązkami oraz prowadzić życie spokojniejsze przy jednoczesnej znacznie większej produktywności. Kalendarze 2023 to pierwszy krok do szybszego rozwoju w kolejnym roku.