Polacy coraz częściej decydują się na zabiegi medyczne, których nie finansuje NFZ. Operacje plastyczne, czy stomatologia estetyczna zdobywają rzesze nowych pacjentów. Niektóre z tych zabiegów są drogie, dlatego klienci szukają pożyczek, pozwalających im je sfinansować.
Na jakie zabiegi najczęściej pożyczamy pieniądze?
Największą popularnością cieszą się zabiegi stomatologiczne. Każdy chce mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech. Ortodoncja nie jest już dziedziną medycyny przeznaczoną wyłącznie dla dzieci. Ogromną popularnością cieszy się obecnie również wśród osób dorosłych. Jednak leczenie bywa kosztowne – może sięgać kilku tysięcy zł. Odbudowa uzębienia to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy. Równie drogie są zabiegi chirurgii estetycznej. Poprawa kształtu nosa, uszu, czy biustu, transplantacja włosów, nikogo już nie dziwi. Medycyna komercyjna oferuje wiele zabiegów, których kosztów nie pokrywa ubezpieczenie. Równie dużą popularnością cieszą się zabiegi w prywatnych klinikach ortopedycznych. Pacjenci oczekujący na zabieg refundowany przez NFZ często wybierają prywatne leczenie. Długi czas oczekiwania skłania do szukania szybszych rozwiązań.
W jaki sposób sfinansować leczenie komercyjne?
Drobne zabiegi, jak np. wybielanie zębów, pacjenci zazwyczaj pokrywają z własnych oszczędności. Jednak przy większych kwotach częstym sposobem na opłacenie kosztów leczenia jest pożyczka. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej programów finansowania zabiegów medycznych. Część gabinetów odsyła pacjentów do konkretnych firm pożyczkowych. Osoby powyżej 20 roku życia mogą skorzystać z pożyczki w ratkomat.pl. Wystarczy być obywatelem naszego kraju i mieć stałe dochody. Można otrzymać wysoką kwotę finansowania, rozłożoną na miesięczne raty, a co najważniejsze, pieniądze szybko zostają przelane na konto. To korzystne rozwiązanie, gdy środki są pilnie potrzebne.
Co jednak zrobić, gdy nie ma stałych dochodów, a zdolność kredytowa jest niska? Możesz pożyczyć pieniądze pod zastaw samochodu – sprawdź, jak to zrobić. Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Rozłożenie płatności za leczenie na raty to często jedyny sposób, by móc pozwolić sobie na prywatne leczenie.