Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – jak dokonać wyboru?

Od kilku lat rośne zainteresowanie usługami ortodontycznym w Polsce. Jest to związane przede wszystkim z tym, że w obecnych czasach piękny uśmiech jest marą sukcesu.

Jeszcze kilkanaście lat temu z usług ortodontycznych korzystały przede wszystkim dzieci w weku szkolnym. Obecne bardzo dużo jest osób dorosłych, które również decydują się na wyrównane zgryzu. To pokazuje jak dużą wadą w wyglądzie są nierówne zęby. Osoby je posiadające często nabawiają się ogromnych kompleksów z tego powodu, tracą radość życia i pewność siebie, a nawet popadają w depresję. Dodatkowo z biegiem lat wcale nie akceptują swojego zgryzu i nadal miałyby ochotę go zmenić.

Jak aparat ortodontyczny warto wybrać?

Jeżeli już zdecydujemy się na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, to jednym z najważniejszych wyborów będzie rodzaj aparatu ortodontycznego. W przypadku bardzo zaawansowanych wad może się okazać, że nie wszystkie modele będą zalecane w naszym wypadku, ale jak pokazuje praktyka, większość osób przychodzących do gabinetów ortodontycznych ma pełne pole wyboru.

Klasyczne aparaty ortodontyczne, to tzw. druciak. Mogą być założone zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie zębów. Są najtańsze i najsilniejsze, ale nie każdemu podobają się pod względem estetycznym. Są też aparaty, których nie widać tak jak klasycznych. To aparaty estetyczne. Są stosunkowo droższe, ale doskonale dobrane do zębów. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, nie są widoczne gołym okiem. Równe dużą popularnością cieszą się aparaty wewnętrzne, które zakłada się od strony językowej zębów, przez co również nie są widoczne.

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem aparatu, to przeczytaj również inne polecane artykuły, jak np. „Aparaty ortodontyczne – czy nie zniszczą nam zębów?”. Natomiast adresy do dobrych ortodontów znajdziesz na stronie tourmedica.pl. Wystarczy, że wybierzesz dogodna lokalizację, by pokazała się lista najlepszych gabinetów.