Co zabrać na wakacje z dziećmi nad morzem?

Często cały rok czekamy na wakacje nad morzem z dziećmi, by wspólnie spędzić z nimi więcej czasu. Do wyjazdu trzeba dobrze się przygotować, by pobyt przebiegał bezproblemowo. Najważniejsze są noclegi, wyżywienie oraz bagaż.

Co zabrać nad morze z dziećmi?

Zawartość bagażu będzie się różnić w zależności od wieku dziecka, dla niemowlaka będzie on znacznie obszerniejszy niż dla kilkulatka. Pakując się na wyjazd, trzeba także uwzględnić pojemność bagażnika w samochodzie lub wielkość walizek, które możemy zabrać do pociągu lub autobusu.

Wielu rodziców zastanawia się, Co zabrać nad morze z dziećmi, które rzeczy są niezbędne, a z których można zrezygnować. Ten dylemat pomoże rozstrzygnąć wcześniejsze sporządzenie listy. Pozwoli ona także na kupienie brakujących rzeczy.

Co zabrać na wyjazd z niemowlakiem?

Nie ulega kwestii, że bagaż niemowlaka będzie bardzo spory. Konieczny będzie wózek z parasolką lub budką, które będą chronić malucha przed słońcem. Trzeba zabrać także pieluszki na podróż, resztę można będzie kupić na miejscu. Konieczne będą także specjalne pieluszki do kąpieli.

W bagażu muszą znaleźć się także zestawy ubranek na różne warianty pogody, która nad morzem lubi się szybko zmieniać. Trzeba mieć więc zestaw na upalne dni, ale również na dni chłodniejsze. Oczywiście ubranka to nie wszystko, należy zabrać także zestaw kosmetyków, zabawki do pisku oraz ulubionego pluszaka. Dziecko szybciej oswoi się z nowym miejscem.

Co zabrać dla kilkulatka?

W tym przypadku zadanie wydaje się łatwiejsze. Wystarczy zabrać kilka podkoszulków, krótkie spodenki lub spódniczkę, długie spodnie, bluzę oraz kurtkę. Oprócz butów do chodzenia trzeba także zabrać klapki na plażę oraz obuwie do wody, by dziecko nie przecięło stopy na kamieniu lub szkle. Konieczna będzie także czapeczka oraz okulary przeciwsłoneczne.

W przypadku kilkulatków bardzo ważne są zabawki do pasku, w którym dzieci mogą bawić się godzinami. Niezbędne będą także dmuchane rękawki lub kamizelki do wody, które ułatwią im utrzymywanie się na powierzchni wody. Oczywiście dzieci muszą być pod stałym nadzorem rodziców.