Maska do snorkelingu

Snorkeling to forma obserwacji życia pod wodą. Można w ten sposób podglądać rafy koralowe oraz specyficzną podmorską faunę i florę. Jest to alternatywa dla tych, którzy boją się zanurzyć głęboko pod powierzchnią wody podczas tradycyjnego nurkowania. Snorkeling wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu.

Snorkeling i jego zasady

Snorkeling nie zmusza amatorów podwodnego życia do pełnego zanurzenia oraz zejścia w głąb zbiornika wodnego. Podczas tej formy aktywności ciało unosi się na wodzie. Bezpośrednio w wodzie są zanurzone twarz, brzuch, ręce oraz nogi. Z kolei tylna część ciała, czyli barki, lędźwie, częściowo głowa i pośladki pozostają ponad poziomem wody.

Do tej dyscypliny używa się przede wszystkim funkcjonalnej maski. Maska do snorkelingu połączona z wystającą fajeczką pozwala swobodnie oddychać pod wodą. Snorkeling można uprawiać na niewielkich głębokościach lub tuż pod powierzchnią wody.

Maska do snorkelingu – jak wygląda?

Maska zazwyczaj składa się z przezroczystej i szczelnej szybki, oraz podłączonej do maski fajki służącej do oddychania. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje masek do snorkelingu. Pierwszy z nich to maska pełnotwarzowa z fajką. Maska i fajka tworzą integralną część, więc nie wymaga się żadnego regulowania. Jest to maska, która świetnie sprawdzi się u osób początkujących.

Drugim rodzajem jest klasyczna maska do snorkelingu z fajką. W tym przypadku fajka jest elementem samodzielnym, który należy zamontować do maski stanowiącej osłonę oczu i nosa. Fajka jest mocowana do silikonowej opaski i wkłada się ją z prawej, bądź lewej strony głowy.

Dla kogo snorkeling?

Snorkeling jest przyjazną formą obserwowania podwodnego świata dla osób, które jeszcze nie potrafią pływać. Uprawianie snorkelingu nie wymaga zdolności pływackich, gdyż osoba próbująca swoich sił w tym obszarze, może unosić się na wodzie na desce lub z pomocą specjalnych rękawków.

Snorkeling jest również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy boją się nurkowania, ze względu na fakt, że odbywa się ono na znacznych głębokościach. Nie każdy czuje się pewnie, gdy ma zejść pod wodę. Dlatego też snorkeling jest doskonałą sposobnością, by nawet osoby, dla których bycie pod wodą wiąże się w silnym lękiem, mogły cieszyć się przepięknymi widokami.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie Divezone.pl.