Pływający domek na weekend lub wakacje

W poszukiwaniu ciekawego miejsca i atrakcyjnej formy wypoczynku warto sprawdzić ofertę houseboatów – pływający domek to propozycja dająca możliwość maksymalnego zbliżenia się do natury, przy jednoczesnym korzystaniu z komfortowych udogodnień, jakie oferują tradycyjne obiekty noclegowe

Pływający domek pływa?

Domek pływający to obiekt, który może być wyposażony w napęd. Najczęściej jest to silnik elektryczny, ale spotyka się także domki z napędem spalinowym. Dodatkowo na wyposażeniu pływającego domu są urządzenia nawigacyjne i systemy zabezpieczające jednostkę przed kolizjami.

Większość domków pływających to tylko budowle zacumowane na wodzie w stałym miejscu. Może to być brzeg rzeki, jezioro, zatoka morska – akweny spokojne, na których nie ma wysokich fal stwarzających zagrożenie i wywołujących dyskomfort dla wypoczywających.

Jak urządzony jest Pływający domek?

Domki na wodzie to pływające hotele, często luksusowe. W opcjach średniej klasy domki pływające mają sypialnie i saloniki oraz aneksy kuchenki, a także toaletę i łazienkę. Komfortowe domki pięciogwiazdkowe posiadają pokoje dzienne, sypialnie, wielkie łazienki z wannami lub jacuzzi. W pomieszczeniach montowane są panoramiczne okna z widokiem na akwen.

Dopełnieniem wyposażenia jest TV, sprzęt muzyczny, barek, lodówka oraz dostęp do sieci wi-fi.

Domki różnią się wielkością. Można wynająć domek dla dwóch osób, dla rodzin 3-6 osobowych oraz większe, na przykład dla grupy przyjaciół.

Gdzie można żeglować w domku pływającym?

Domki pływające można znaleźć w całej Polsce – od Bałtyku po pasma górskie. Oferty wynajmu proponują atrakcyjne lokalizacje na akwenach z dala od miast w otoczeniu dzikiej przyrody lub w centrach wielkich aglomeracji takich jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków.

Cena pobytu w domku zależy od pory roku, wielkości obiektu oraz standardu. Ze względu na fakt, że liczba tego rodzaju propozycji nie jest duża należy liczyć się z tym, że koszt pobytu w domku pływającym w wysokim sezonie może być wyższy, niż koszt wypoczynku w domku kampingowym.

Jeżeli szukamy spokoju i chcemy zaoszczędzić zarezerwujmy pobyt jesienią czy wczesną wiosną. Coraz więcej domków pływających oferowanych na wynajem to obiekty całoroczne wyposażone w ogrzewanie, więc jeśli zależy nam na ucieczce od tłumów warto rozważyć opcję wypoczynku poza sezonem.