Białe smugi na naczyniach – Jak pozbyć się zacieków po zmywarce?

Kupiłaś zmywarkę aby mieć lśniące i czyste naczynia, a zamiast tego są białe, jakbyś wylała na nich mleko? To nie wina zmywarki, wszystko zależy od tego, jakich środków myjących używasz…

Białe smugi po zmywarce

Najwyższa temperatura i długi, czasochłonny program nie radzą sobie z myciem Twoich naczyń? Prawdopodobnie już przeglądnęłaś oferty nowych zmywarek dostęnych na rynku. Wstrzymaj się z decyzją zakupu kolejnego urządzenia. Twoja zmywarka działa prawidłowo, po prostu nie karmisz jej tym, co lubi.

Przemywanie naczyń wodą ani tym bardziej ich długie namaczanie również nie pomogą w walce z mlecznymi smugami. Musisz zainwestować w odpowiednie środki myjące!

Jak powinno się myć naczynia w zmywarce?

Wsadzając naczynia do zmywarki każdorazowo powinniśmy pamiętać o tym, że liście sałaty, resztki makaronu czy mięsa, ze względu na swój gabaryt nie przecisną się przez filtry maszyny myjącej. Dlatego przed włożeniem ich do zmywarki, powinniśmy zebrać resztki na osobny talerz.

Zmywarka, nie powinna być zapełniona po brzegi, ponieważ strumienie wody nie będą w stanie idealnie domyć każdego naczynia. Duże znaczenie ma także pozycja w jakiej układamy kubki, głębokie talerze czy garnki. Naczynia głębokie powinny być układane do góry dnem. To zapobiegnie gromadzeniu się w nich brudnej wody, która zostanie tam po zakończeniu mycia. Niewykluczone też że znajdziemy w nich niechciane resztki jedzenia.

Czego używać do mycia naczyń w zmywarce?

Standardowy zestaw środków myjących, które zapewnią nam nieskazitelny błysk i czystość naczyń, nie pozostawiając na nich białych smug to:

  • tabletki o skutecznym działaniu czyszczącym, np. Dreft,
  • sól typu Finish Spezial Salz,
  • nabłyszczacz Finish Rinse Płyn.

Nasz lifehack: przy używaniu jedynie tabletek typu ALL IN ONE do mycia naczyń w zmywarkach, często zdarza się, że naczynia mają na sobie mleczne ślady. Aby się ich pozbyć, przed uruchomieniem zmywarki, pamiętaj aby zawsze dodawać do niej nabłyszczacz.

Dowiedz się więcej na: https://laboratoriumpanidomu.pl