Rodzaje wykładzin na schody

wykladziny - wykl (2).jpg

Wykładziny na schodach były bardzo popularne, zwłaszcza w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie powracają z powrotem na salony, w nowoczesnej, lekko zmienionej odsłonie. Położenie wykładziny na schody ma wielu zwolenników, niestety niektórzy widzą w tym rozwiązaniu również wady.

Zalety wykładziny na schodach

Na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody znaleźć można wiele rodzajów tego materiału, idealnego na schody. Wykładziny te zapewniają bezpieczeństwo i komfort każdego, kto się po nich porusza. Są również doskonałymi warstwami, które amortyzują i zabezpieczają podczas upadku na schodach. Ich dodatkową zaletą jest to, że tłumią kroki i można poruszać się po nich niemalże bezszelestnie. Po schodach, na których leży wykładzina, można poruszać się boso nawet zimą, ponieważ zapewnia ona ciepło i przytulność.Inną zaletą posiadania wykładziny na schodach jest to, że kiedy się zniszczy lub zużyje można ją wymienić na nową, a kiedy się zabrudzi łatwo można ją wyczyścić.

Rodzaje wykładzin na schody

Wykładziny na schody podzielić można na dwa rodzaje, te wykonane z tworzywa sztucznego i dywanowe. Pierwsze z nich są dosyć tanie. Pokryte są włóknami z polipropylenu lub z nylonu. Nie przyjmują kurzu i nie dopuszczają do zagnieżdżenia się bakterii i pasożytów w ich wnętrzu, są więc idealne dla alergików. Wykładziny z tworzywa sztucznego nie absorbują również wody.Wykładziny dywanowe składają się najczęściej z kilku warstw, a każda zewnętrzna wykonana jest z naturalnego włókna. Są idealne do domów, w których są osoby starsze lub małe dzieci.

Sposoby montażu wykładziny na schodach

Przed położeniem wykładziny na schodach warto przetrzeć je papierem ściernym, tak aby usunąć ewentualne wybrzuszenia lub odpryski. Schody powinny być czyste, pozamiatane i umyte, a także suche., Wykładzinę przymocowywać można w jednym kawałku lub oddzielnie, przy pomocy specjalnego kleju.