Napędy do bram garażowych, czyli jak podnieść komfort swojego życia

koralewscy.pl krol (15) .jpg

Codzienne życie możemy na różne sposoby uczynić znacznie bardziej wygodnym i komfortowym, np. w przypadku bram garażowych czy wjazdowych możemy zastosować możliwość automatycznego sterowania nimi za pomocą małego pilota, który mamy przy sobie lub w domu – trzeba jednak pamiętać o tym, aby właściwie dopasować napęd do bramy.

Napęd do bramy garażowej – co trzeba wiedzieć?

Możliwość pełnej automatyzacji bramy garażowej czy wjazdowej, a także innych elementów znajdujących się na posesji czy nawet w domu, zdecydowanie kusi – nasze życie staje się po prostu wygodniejsze, a także bezpieczniejsze. W przypadku garażów trzeba jednak pamiętać, że napędy do bram garażowych muszą być odpowiednio do nich dopasowane.

Prawidłowo dopasowany napęd do bramy garażowej sprawia, że brama otwiera się odpowiednio szybko i sprawnie, i w ten sposób również na powrót się zamyka. Ponadto całe urządzenie pracuje cicho, co ma szczególne znaczenie nie tylko dla nas, ale również najbliższych sąsiadów. Jeśli więc myślimy właśnie o takim prywatnym komforcie, to należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów napędów do bram garażowych.

Parametry napędów do bram garażowych

Bramy garażowe mogą różnić się nie tylko sposobem otwierania, ale również wielkością i wagą – są to bardzo istotne parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze napędu do bramy – nieco inny mechanizm zostanie zastosowany przy bramie uchylnej, segmentowej czy rozwieranej.

Napędy do bram garażowych należy także dopasować do rozmiaru i wagi bramy – im cięższa, tym wymaga zastosowania napędu o większej mocy, co przyczyni się do tego, że brama będzie optymalnie szybko się otwierać oraz zamykać. Tak więc moc napędu oraz prędkość przesuwu są istotne dla wygody użytkowania zautomatyzowanej bramy.

Inne funkcje napędów do bram garażowych

Napędy do bram garażowych mogą posiadać jeszcze wiele innych dodatkowych funkcji, ale trzeba liczyć się z tym, że będą one droższe, a także samo ich utrzymanie może być bardziej kosztowne – warto więc również pod tym względem dopasować je do swoich osobistych preferencji.

Dobór właściwego napędu do bramy garażowej warto skonsultować z odpowiednim specjalistą – wtedy mamy pewność, że zostanie on prawidłowo dopasowany. Ponadto warto już w fazie projektu domu wziąć pod uwagę automatyzację bram.

Więcej informacji znajdziesz na stronie napędy do bram garażowych.