Czy kalendarze książkowe ciągle się przydają?

Czy kalendarze książkowe ciągle się przydają?

Wydaje się, że prawie cały nasze życie przyniosło się w cyfrową przestrzeń. Rozmawiamy ze znajomymi przez aplikacje, prowadzimy spotkania online. Smartfon jest naszym budzikiem, notatnikiem i źródłem wiedzy. Czy w tak wyglądającym świecie ciągle jest miejsce na papier? Czy ktokolwiek jeszcze zapisuje notatki w zwykłym kalendarzu?

Kalendarze książkowe – notatki innej jakości

Jak pokazują badania psychologiczne, pisanie ręczne na papierze uruchamia inne obwody w mózgu niż pisanie na klawiaturze komputera, telefonu czy dyktowanie. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale kiedy mamy taką opcję, warto do zapisywania notatek wybrać tradycyjny terminarz (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe).

Dzięki dobrze przemyślanemu kalendarzowi książkowemu, o designie, który do nas przemawia, możemy uzyskać lepszą organizację, poprawić swoją pamięć i kontrolę nad codziennymi zadaniami. Co więcej, posiadanie papierowego kalendarza to także fizyczny sposób na przypomnienie sobie o wszystkich zaplanowanych sprawach – nietrudno go przeoczyć!

Kalendarz książkowy – zawsze przy tobie

Można by pomyśleć, że nie ma bardziej praktycznego notatnika niż aplikacja na smartfonie. W końcu obecnie praktycznie nie rozstajemy się ze swoimi urządzeniami mobilnymi. Ale co w sytuacji jeśli akurat skończy nam się bateria, nie mamy powerbanka ani gdzie doładować telefonu? To tak, jakbyśmy w ogóle nie mieli ze sobą notatek!

Z kalendarzem książkowym (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe) taka sytuacja nigdy nie nastąpi. To samo tyczy się awarii telefonu albo bardzo wysokich czy niskich temperatur, kiedy smartfon czasami nie działa prawidłowo. Na ekran kalendarza książkowego spojrzymy bez obaw, że odbijające się od ekranu słońce nie pozwoli nam czegoś dostrzec. Jednym słowem – kalendarz książkowy w dzisiejszym świecie ciągle się przydaje!

Styl twojego kalendarza – taki, jak tylko chcesz

Przy prowadzeniu notatek – nieważne, czy na temat codziennych czynności, czy własnych przemyśleń – bardzo ważne są skojarzenia, jakimi otaczamy te czynności. To tak naprawdę od naszych dobrych skojarzeń zależy, czy będziemy chcieli kontynuować organizację swojego życia w ten sposób, czy to porzucimy. Na nasze umysły bardzo mocno działa kolor, kształt i dotyk.

W przypadku notatek na aplikacji smartfonowej te zmysły pobudzane są tylko w niewielkim stopniu. Przy kalendarzu książkowym (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe) możliwości personalizacji są praktycznie nieograniczone. Na rynku występują kalendarze we wszystkich możliwych rozmiarach, grubościach papieru, kolorach a nawet kształtach. Każdy znajdzie wśród nich coś, co najlepiej odpowiada jego estetyce, dzięki czemu jego życie wejdzie na wyższy poziom.