Dlaczego warto korzystać z deszczownicy?

W wielu, zwłaszcza mniejszych łazienkach nie korzysta się z wanny, a jej funkcję pełni kabina prysznicowa. Typowe, dawniej powszechnie używane prysznice posiadały tzw. słuchawkę pozwalającą na kierowanie węższego strumienia wody w wybrane miejsce. Obecnie coraz częściej słuchawki wypiera znacznie wygodniejsza deszczownica.

Zalety używania deszczownicy

Wmontowana deszczownica do prysznica sprawia, że woda jest rozpraszana w miejscu montażu. Można odnieść wrażenie bycia podlewanym lub spacerowania podczas deszczu – stąd nazwa deszczownica. Nie trzeba trzymać węża ze słuchawką ani kierować strumienia wody na kolejne partie ciała.

Poza ewidentną wygodą deszczownica jest też bardziej higienicznym rozwiązaniem. Nie dotyka się jej co chwilę i po prostu korzysta, więc znika ewentualna możliwość przeniesienia bakterii przez poszczególnych użytkowników. Nie oznacza to jednak, że można zapomnieć o konserwacji. Deszczownica będzie się zakamieniać podobnie jak słuchawka prysznica.

Wybór deszczownicy i co się z tym wiąże

W nowoczesnych łazienkach nie zawsze mieści się wszystko co powinno tam się znaleźć, więc jeśli ogólnie jest ciasno, zastąpienie wanny kabiną to obecnie dobry pomysł. Deszczownica do prysznica minimalizuje utratę wygody, choć oczywiście miłośnicy długich, leniwych kąpieli nie będą zbyt zadowoleni.

Jako ewidentną kwestię przemawiającą za wyborem deszczownicy wysuwa się również estetykę. Z całą pewnością jest to ładny, ciekawy element, dzięki któremu łazienka prezentuje się dużo bardziej nowocześnie. Do tego można oczywiście nabyć deszczownicę wyprodukowaną z określonych materiałów, prezentującą wybrany styl itd. Taką możliwość docenią szczególnie ci, którzy bardzo dbają o to, jak prezentuje się łazienka.

Deszczownice montuje się w kabinach lub w tzw. panelach prysznicowych. To drugie jest jeszcze nowszym rozwiązaniem, aczkolwiek obecnie charakteryzuje je wysoka cena i jeszcze niewielka dostępność. Dysponując finansami i możliwością zakupu warto rozważyć panel prysznicowy z deszczownicą lub dyszą zamiast deszczownicy.