Jak dobrać kolor pomadki?

Wybierając szminkę powinnyśmy się sugerować nie tylko kolorem. Szminka powinna pasować nie tylko do naszego typu urody, ale także do naszej karnacji, koloru włosów, oczu. Zatem jak wybrać odpowiedni odcień pomadki?

W drogeriach mamy nieograniczony wybór pomadek – w różnych kolorach i odcieniach. Koloru nie powinnyśmy dobierać do ubioru tylko przede wszystkim do naszej karnacji. Jeżeli mamy jasny odcień skóry to dobrze będą się z nią komponować odcienie czerwieni z domieszką fioletu, np. w kolorze wina. Dobrze sprawdzą się także róże oraz odcienie brązu. Należy jednak unikać bardzo jasnych brązów oraz ciepłych odcienie czerwieni z nutą pomarańczy. Natomiast jeżeli jesteśmy posiadaczkami ciemnej, oliwkowej karnacji to idealne d naszej urody będą kolory śliwkowe, jagodowe, mocno nasycone brązy – kawa, toffi, czekolada. Należy unikać różu i koloru pomarańczowego.

Następnym kryterium przy wyborze koloru szminki powinna być wielkość naszych ust. Jeżeli nasze usta są małe i wąski to dobrze będziemy wyglądać w jasnych, błyszczących pomadkach. Jasne kolory sprawiają, że usta optycznie wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości. Wąskie usta nie polubią się z wyrazistymi, mocnymi pomadki, sprawią one, że będą wyglądać na jeszcze mniejsze. Małe usta możemy także powiększyć malując je bezbarwnym błyszczykiem. Natomiast jeżeli mamy duże usta to powinnyśmy unikać soczystej czerwieni. Sprawi ona, że będziemy wyglądać nieco wulgarnie. Duże usta ładnie będą wyglądać w pomadkach matowych. Natomiast jeżeli chcemy dodać sobie kilka lat to możemy postawić na perłowe szminki.

Dobierając kolor szminki należy także zwrócić uwagę na kolor naszych zębów. Jeżeli nasze zęby nie są idealnie śnieżnobiałe to powinnyśmy schować do szuflady czerwoną szminkę. Również powinnyśmy unikać ciemnych kolorów pomadek. Za to dobrze będą wyglądać szminki w kolorze różu, łososiowe, które sprawią, że zęby będą się wydawać na bielsze, niż są w rzeczywistości. Natomiast jeżeli mamy białe i proste zęby to śmiało możemy malować usta na czerwono.

Wybierając kolor szminki możemy sugerować się także kolorem naszych włosów i oczu:
– jeżeli mamy blond włosy to dobrze będziemy wyglądać w pastelowych różach, ciepłych czerwieniach,
– uroda szatynek zostanie podkreślona przez brzoskwiniową róż, kolorem rudym lub jasnobrązowym,
– natomiast brunetki dobrze będą wyglądać w mocnych kolorach czerwieni, odcieniu malinowym i burgundowym oraz fiolecie,
– rudowłose mogą postawić na odcienie łososiowe i ceglaste,
– panie z zielonymi oczami mogą wybrać szminki w kolorze koralowym, pomarańczowym, kawowym, dobrze będą wyglądać także szminki o wyrazistym kolorze,
– niebieskookie powinny postawić na zgaszone, naturalne kolory, np. beże, róż,
– panie o brązowych oczach będą dobrze wyglądać zarówno w jasnych jak i ciemnych odcieniach szminki.