Ściana z cegły

SONY DSC

Marząc o nieco starodawnym salonie w rustykalnym stylu, warto wziąć pod uwagę utworzenie w nim jednej bądź więcej ścian, wykonanych z cegły. To coraz częstsze rozwiązanie w wielu domach bądź też mieszkaniach, których właściciele cenią sobie klasyczne rozwiązania wykończeniowe, ale w nowoczesnym wydaniu. Ściana stworzona z cegły nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, sprawiając, że każdy, kto będzie przebywał na przykład w takim salonie, poczuje się wyjątkowo. Do wyboru pozostaje całe mnóstwo rozmaitych rodzajów cegieł dekoracyjnych, które można wybrać i zaaranżować we własnym salonie bez żadnych ograniczeń wedle własnego uznania.

Rustykalny dom w nowoczesnym stylu

We współczesnych wnętrzach można coraz częściej spotkać rozmaicie wystylizowane cegły oraz płytki klinkierowe, które dawniej wykorzystywano niemal wyłącznie w celu stworzenia wykończeń elewacji. W ostatnich latach o wiele częściej są one jednak stosowane w ramach tworzenia oryginalnej dekoracji ścian wewnątrz domowych pomieszczeń. W ofertach wielu sklepów z akcesoriami budowlanymi dostępne są one w wielu rozmaitych odcieniach oraz w różnych formatach. Niektóre z nich można nabyć w wersji gładkiej, inne natomiast sprzedawane są o szorstkim wykończeniu. Mnóstwo modeli można ze sobą również oryginalnie zestawiać, a także układać w niemal dowolny sposób, co sprawia, że coraz więcej osób, urządzających własny dom lub też mieszkanie, sięga właśnie po to rozwiązanie w celu stworzenia niepowtarzalnego wykończenia. Najczęściej jednak cegły te stosuje się na wybranym fragmencie ściany, co od razu przykuwa uwagę każdego gościa.

Płytki klinkierowe oraz ich nowoczesne wykorzystanie

Klinkier należy do bardzo praktycznych materiałów, które oprócz tego, że są trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, uszkodzenia, promienie słoneczne, nie nasiąkają tak szybko jak inne materiały wykorzystywane do dekoracji ścian wewnątrz pomieszczeń. Z tego powodu można go używać niemal wszędzie. Świetnie nada się nie tylko do salonu, sypialni, przedpokoju czy jadalni, ale również jako ozdoba w kuchni lub też łazience. Warto przy tym dodać, że cegła klinkierowa jest na tyle uniwersalnym materiałem wykończeniowym, że sprawdzi się na ścianach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń w zależności od gustu danych lokatorów. Chcąc urozmaicić wygląd takiej ściany, można dodatkowo pokusić się o załączenie dodatkowego oświetlenia, które wyeksponuje ceglany mur w estetyczny sposób. Ściana wykonana z cegły może stanowić idealne tło dla prostych mebli, utrzymanych na przykład w skandynawskich stylu. Na jej tle mogą się one prezentować o wiele bardziej okazale niż gdyby zestawić je z tradycyjnie pomalowaną ścianą.