Dobry program do wystawiania faktur

Dobry program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur może mieć formę dodatkowego oprogramowania zainstalowanego na serwerze firmy lub być systemem dostępnym w przestrzeni internetu i funkcjonować jedynie online. Właściciele firm muszą zadecydować, jaka wersja będzie bardziej odpowiednia dla ich biznesu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając program do fakturowania?

Program musi być elastyczny i intuicyjny w obsłudze. Przedsiębiorca powinien mieć możliwość automatycznego dodawania danych kontrahenta oraz edytowania dokumentów. W systemie musi również być baza kontaktów, dzięki której będzie możliwe robienie zestawień i analiz sprzedażowych. Kolejną przydatną funkcją jest automatyczne wysyłanie faktur do klienta. Dzięki temu sprzedawca usługi lub produktu ma pewność, że dokument na pewno dotarł do klienta i może liczyć na szybsze dokonanie zapłaty. Niezwykle przydatne są także wszelkie dodatki umożliwiające integrację z magazynem, sekcją płac, marketingiem lub logistyką. Oczywiście nie warto kupować bardzo rozbudowanego oprogramowania do małej firmy.

Dokumenty wystawiane w programie

W systemie musi być możliwość wystawienia wszystkich niezbędnych dokumentów koniecznych do prowadzenia danej działalności. Przede wszystkim będą to: faktury VAT, faktury zaliczkowe lub pro formy. Jeśli zakupiono dodatkowe moduły w wachlarzu dostępnych dokumentów znajdą się także wszelkie druki magazynowe, lista płac oraz deklaracje składane do ZUS i US. W skład dokumentów wejdą również raporty sprzedażowe lub bazy danych klientów wykorzystywane w działaniach marketingowych.

Kto powinien mieć Program do wystawiania faktur?

Na program do fakturowania powinni zdecydować się wszyscy przedsiębiorcy, którzy codziennie wystawiają tego rodzaju dokumenty. Ręczne wypisywanie faktury jest już niemal zupełnie nieobecne w świecie biznesu, a praktykująca to firma może być postrzegana jako nierzetelna i nieprofesjonalna. Systemy do wystawiania dokumentów będą znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców we wszystkich branżach, bez względu na skalę i obszar działalności.