Jakie kapsułki do zmywarki wybrać?

Zmywarki są niezwykle przydatnym wyposażeniem kuchennym. Nie dość, że uporają się z brudnymi naczyniami, to jeszcze zużyją w tym celu mniej wody niż potrzebne jest do tradycyjnego zmywania. Jednakże, żeby zmywarka poprawnie działała i skutecznie myła naczynia należy zakupić kapsułki do zmywarki. Jakie wybrać? Czym przy wyborze się kierować? Podpowiadamy w artykule!

Rodzaje tabletek do zmywarki

Możemy zdecydować się na różnego rodzaju kapsułki – takie, które spełniają jedynie podstawowe funkcje myjące oraz te, które są wielofunkcyjne. Druga opcja ma wiele zalet – dzięki myciu, nabłyszczaniu i jednoczesnym dbaniu o kondycję zmywarki zyskujemy czas i pieniądze – nie musimy kupować różnorodnych środków takich jak nabłyszczacz czy sól. Dodatkowo, wybierając wysokiej jakości tabletki od sprawdzonego producenta nie musimy się martwić, czy skompletowane środki będą ze sobą komplementarne. Zdecydowanie warte uwagi są tabletki “5w1” – posiadają w swoim składzie środek myjący, nabłyszczacz, substancje zmiękczające wodę, środek ochronny dla zmywarki oraz dodatek zabezpieczający naczynia, który odkaża, zapobiega powstawaniu smug i chroni przed zarysowaniami.

Jakie kapsułki do zmywarki są godne polecenia?

Z pewnością spotkaliście się z sugestiami dotyczącymi kapsułek od producenta zmywarki. Kapsułki te są najczęściej wysokiej jakości, jednak nie zawsze są one najlepszą opcją dedykowaną konkretnej zmywarce. Tego rodzaju polecenia często wynikają z umowy pomiędzy markami. Na pewno warto zwrócić na produkty z Europy Zachodniej. Od lat cieszą się niezmienną popularnością przez swoją skuteczność, wydajność, formułę, wykorzystanie najnowszych technologii oraz liczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Duży wybór niemieckich i belgijskich kapsułek do prania w dobrej cenie oferuje sklep internetowy Eurochemia (eurochemia.com/28-tabletki-kapsulki-do-zmywarki).

Dobierz produkt odpowiedni do swoich potrzeb

Warto również pamiętać, że szeroka oferta środków pozwala na wybranie dla siebie najbardziej optymalnej wersji produktu. W zależności od wielkości zmywarki, ilości domowników, częstotliwości korzystania zalecany będzie inny produkt. Można również znaleźć środki, które nie będą szkodliwe dla środowiska przez swój skład i opakowanie. Warto również skorzystać z pomocy specjalisty (np. porad konsultanta w sklepie internetowym), który doradzi środek dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.