Rodzaje markiz przeciwsłonecznych

Jak zapewnić sobie ochronę przed słońcem? Rozwiązań jest kilka. Niektórzy w tym temacie decydują się na markizy. Są to elementy bardzo popularne i coraz częściej rekomendowane. Warto zaznaczyć, że w sklepach internetowych lub stacjonarnych z takim asortymentem można spotkać się z różnymi rodzajami. Poniżej dowiecie się o najważniejszych z nich.

Markizy tarasowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na markizy tarasowe. Gdzie znajdują zastosowanie elementy tego typu? Między innymi osłaniają duże powierzchnie. Mogą to być tarasy, balkony czy nawet ogródki restauracyjne. Występują w pełnej kasecie, półkasecie albo bez żadnej kasety. Zadaniem produktów z tej kategorii jest zakrycie możliwie jak największej powierzchni. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze są markizy tarasowe na wymiar. Są one wykonywane na indywidualne zamówienie, aby jak najbardziej dopasować je do konkretnej lokalizacji. Trzeba podkreślić, że markizy tarasowe mogą być sterowane na różne sposoby. Wyróżniamy tutaj napęd ręczny czy elektryczny.

Markizy koszowe

Warto wspomnieć także o markizach koszowych. Czym charakteryzują się produkty tego typu? Zazwyczaj są stosowane do zakrywania witryn sklepowych, restauracji, barów, kawiarni itp. Markizy koszowe są zazwyczaj zbudowane z profili aluminiowych. To właśnie do nich przymocowana jest konkretna tkanina. Duży wybór elementów z tej kategorii sprawia, że łatwo je dopasować do własnych upodobań i pożądanego stylu. Poszycie może być wykonane z tkaniny lub folii PCV. Trzeba zaznaczyć, że markizy koszowe – montowane nad oknami placówek handlowych – chronią je między innymi przed zabrudzeniem itp. Co ciekawe, mogą również pełnić funkcję dotyczącą reklamowania konkretnej instytucji. Wszystko dlatego, że firmy sprzedające elementy tej kategorii są w stanie wykonać nadruki na danej powierzchni.

Markizy balkonowe

Popularnością w naszym kraju cieszą się także markizy balkonowe. Jak sama nazwa wskazuje, są stosowane nad balkonami w domach czy mieszkaniach. Trzeba podkreślić, że markizy balkonowe bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Doskonale chronią tego typu lokalizacje przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi – takimi jak choćby słońce. Sprawiają, że można bez problemu usiąść sobie na balkonie i spokojnie realizować różne czynności – czytać ulubioną lekturę czy po prostu oglądać to, co dzieje się w naszej najbliższej rzeczywistości itp. Dobrej jakości markizy balkonowe są ustawione pod kątem 45 stopni, aby zagwarantować optymalne zacienienie. Elementy tego typu są mocowane do muru albo poręczy.