Noworoczne postanowienia czas zacząć planować!

W sklepach już zaczęły pojawiać się świąteczne ozdoby czy smakołyki. Choć to dla wielu z nas zbyt wcześnie, a działania takie odbierają atmosferę przedświątecznych przygotowań, to jednak zwiastun śniegu, mroźnej zimy i corocznych – noworocznych postanowień, jest coraz silniej odczuwany.

Na liście bardzo często pojawia się siłownia i odchudzanie. Równie często nie dotrzymujemy własnych obietnic, a wynika to z faktu, że nie jesteśmy przygotowani na tak radykalne zmiany. A gdyby tak właśnie przygotować się do odchudzania już teraz, a od nowego roku zacząć intensywnie działać i doczekać się wymarzonych efektów?

Odchudzanie zaczyna się w głowie

Nie bez powodu mawia się, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Nasza psychika jest na tym etapie bardzo ważna. Musimy chcieć, mieć silną wolę i to najważniejsze postanowienie, by wytrwać. Jednocześnie powinniśmy mieć na względzie, że radykalne zmiany przeważnie nie przynoszą oczekiwanych efektów, tym bardziej w procesie odchudzania. Zbyt gwałtowne zmniejszanie porcji, liczby przyswajalnych kalorii, a to wszystko poparte bardzo intensywnym wysiłkiem fizycznym, kończy się nie tylko porzuceniem myśli o odchudzaniu, ale i problemami zdrowotnymi, a także niechcianym efektem jo-jo.

Odchudzanie wymaga czasu i racjonalnego podejścia, a zanim przejdziemy do poddawania swojego organizmu największym zmianom, spróbujmy diety pudełkowej proponowanej przez EatZone.pl. Wybieramy menu dla osób odchudzających się i możemy liczyć na posiłki o obniżonej zawartości kalorii, ale bez uszczerbku na tak ważnych wartościach odżywczych. W ten sposób poznajemy nowe smaki, sprawdzamy, jak radzimy sobie z zachciankami i podjadaniem. Taka dieta może stać się dla nas nauką, bo z każdym dniem wiemy więcej – odnośnie łączenia poszczególnych składników, ich przyrządzania, doprawiania i przede wszystkim porcji, które powinniśmy zjadać.

Mnóstwo korzyści, tuż przed nowym rokiem

Z dietą pudełkową przygotowujemy swój organizm do intensywniejszych działań, które planujemy wdrożyć od 1 stycznia. Organizm nie doznaje gwałtownego szoku, a my mamy jeszcze czas, by przetestować kilka propozycji diet pudełkowych i zdecydować, która, chociażby pod względem smaków, odpowiada nam najbardziej.

Co więcej, najprzyjemniejszym efektem ubocznym staje się regularna utrata wagi. Nawet ta niewielka, czyli zdrowa i bezpieczna dla organizmu, ale nieobarczona ryzykiem powstania efektu jo-jo. Przekonujemy się również, że mija nam apetyt na niezdrowe przekąski, który bardzo często związany jest z niedoborami najważniejszych składników pokarmowych.

Odchudzanie z dietetykiem, a dieta pudełkowa

Zanim pomyślimy o diecie pudełkowej, do głowy przychodzi nam pomysł wizyty u dietetyka. Miejmy jednak na uwadze, że oferty cateringu dietetycznego to wciąż menu opracowywane właśnie przez dietetyków. Efekt? Ten sam, ale bez konieczności poświęcania czasu na samodzielne gotowanie. Rozważmy tę opcję i już teraz pomyślmy o przygotowaniu, do jednych z najchętniej obieranych celów po nowym roku.