Jak idealnie dobrać welon ślubny?

Wybór idealnej sukni ślubnej jest, dla przyszłej panny młodej, nie lada wyzwaniem. Jeszcze większym wydaje się być wybór dodatków, takich jak choćby welon. Welon ślubny jest nieodzownym elementem stylizacji każdej przyszłej żony, która ceni klasykę i tradycję. Jak idealnie dopasować welon do sukni i sylwetki panny młodej?

Co symbolizuje welon ślubny?

W przeszłości welony ślubne były obowiązkowym elementem kreacji, którą przyodziewa przyszła panna młoda. Wiązało się to nie tyle z obowiązującymi trendami, co z pewnymi przekonaniami i tradycjami.

W dawnych czasach welonowi przypisywano znaczenie rytualne. Kawałek delikatnego, białego materiału miał chronić pannę młodą przed urokami i działaniem sił nieczystych. Oczywiście wraz z rozwojem cywilizacji wierzenia przestały być obowiązkowe i przybrały formę ciekawostki. Mimo to w różnych regionach kraju w dalszym ciągu żywe są wszelkiego rodzaju przesądy na temat długości czy kształtu welonu. Czy należy w nie wierzyć? Jest to oczywiście kwestia indywidualnych przekonań, które nie powinny być poddawane ocenom ludzi z zewnątrz.

Welony ślubne – rodzaje

Welon jest istotnym, choć nieobowiązkowym elementem stroju panny młodej. Welony ślubne różnią się od siebie przede wszystkim długością. Możemy wyróżnić welony krótkie, których mają około 50 centymetrów długości. Są one wyjątkowo stylowe i uniwersalne – pasują do niemalże każdej suki i każdego upięcia.

Do najbardziej spektakularnych welonów należą welony kościelne i katedralne. Te drugie są zwykle widziane na zaślubinach par z rodzin królewskich. Welony kościelne i katedralne są zdecydowanie dłuższe niż sama suknia i często delikatnie ciągną się po podłodze.

Jak wybrać idealny welon ślubny?

Welony ślubne powinny pasować przede wszystkim do sukni oraz fryzury panny młodej. Powinny także oddawać atmosferę ceremonii i nawiązywać do jej charakteru. Panny młode, które decydują się na długi i strojny welon, powinny wybrać nieco skromniejszy krój sukni i proste upięcie.

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się welony hiszpańskie. Są to welony o różnej długości, a ich charakterystyczną cechą jest koronka okalająca brzegi materiału. Jest to wyjątkowy dodatek do ślubnej stylizacji, który dodaje jej nieco tradycyjnego charakteru.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji z https://www.agnesfashiongroup.pl/