Czym kierować się wybierając oczyszczacz powietrza dla alergików?

Macie zamiar niedługo kupić oczyszczacz powietrza dla alergików? Czym kierować się wybierając produkty tego typu? Na jakie aspekty trzeba szczególnie zwrócić swoją uwagę?

Wydajność

Bardzo ważne jest to, aby dobrać oczyszczacz powietrza dla alergików do wymiarów konkretnego pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę na wydajność urządzenia podawaną w metrach sześciennych na godzinę. Następnie pomnożyć sobie długość, szerokość i wysokość pomieszczenia, gdzie ma stać oczyszczacz. Wynik to tzw „kubatura” pokoju. W przypadku alergików najlepiej, aby całe powietrze w pomieszczeniu było przefiltrowane nawet 4 razy na godzinę!! A więc wynik, który otrzymaliście pomnóżcie przez 4. Otrzymany wynik to minimalna wydajność jaką powinien mieć oczyszczacz powietrza dla alergika. Przy mniejszej wydajności urządzenie nie będzie odpowiednio wywiązywało się ze swojego zadania, a Wy będziecie narażeni na zanieczyszczone powietrze, co oczywiście bardzo negatywnie działa na samopoczucie i ogólne funkcjonowanie organizmu.

Odpowiednie filtry

Kupując oczyszczacz powietrza dla alergików trzeba zwrócić uwagę na fakt czy produkty tego typu posiadają odpowiednie filtry. Warto uwzględnić między innymi filtr hepa h13. Wszystko dlatego, że bardzo dobrze radzi on sobie z wychwytywaniem rozmaitych cząstek w powietrzu. Między innymi eliminuje pyłki, pyły PM 10 i PM 2.5, bakterie, zarodniki roztoczy, pleśń, sierść zwierząt domowych itp. Istotny jest także filtr węglowy. Wiąże on związki chemiczne, dzięki czemu jest w stanie radzić sobie nawet z bardzo drobnymi cząsteczkami.

Łatwa obsługa

Wydaje Wam się, że tego typu urządzenia są skomplikowane w obsłudze? Na szczęście nic takiego nie ma miejsca. Trzeba podkreślić, że profesjonalny oczyszczacz powietrza dla alergików jest bowiem intuicyjny. Zazwyczaj wyposażony jest w czujniki jakości powietrza i Tryb Auto, dzięki czemu wystarczy włączyć go do kontaktu a sam dostosuje swoją pracę do warunków w mieszkaniu. Oczywiście, warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktów, aby wiedzieć, jak działają konkretne przyciski i funkcje.

Cicha praca

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na taki oczyszczacz powietrza dla alergików, który będzie nie tylko wydajny, ale także relatywnie cichy w swojej pracy. Dzięki temu nawet nie zauważycie jego obecności, co w wielu sytuacjach (praca w mieszkaniu na komputerze, odpoczynek itp.) jest istotne.

Energooszczędność

Warto uwzględnić również ten aspekt. Nie chcecie płacić wysokich rachunków za energię? Trzeba zatem poszukać takich oczyszczaczy, które pobierają relatywnie mało energii w trakcie swojej pracy. Świadczą o tym między innymi rozmaite certyfikaty (jak choćby Energy Star).