Skrzyniopalety plastikowe – czy warto je kupić?

Skrzyniopalety plastikowe – czy warto je kupić?

Od wielu lat skrzyniopalety uważane są za zdecydowanie jeden z lepszych sposobów na przechowywanie i transportowanie wielu towarów. Szczególnie upodobali je sobie sądownicy i rolnicy, choć tak naprawdę mogą one być wykorzystywane w najróżniejszych zastosowaniach. Ostatnimi czasy praktycznie każdy producent skrzyniopalet wprowadził do swojej oferty modele plastikowe. Czy warto się nimi zainteresować?

Najważniejsze zalety plastikowych skrzyniopalet

Co dokładnie sprawia, że Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są warte zakupu? Jakie są ich najważniejsze zalety, które powodują, że warto się nimi zainteresować?Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą plastikowych skrzyniopalet jest to, że są one bardzo trwałe. Wielu osobom wydawać się może, że skoro są one zrobione z tak delikatnego i nietrwałego materiału jak plastik, to ich odporność na uszkodzenia będzie bardzo niska. Jak się jednak okazuje, jest to materiał, który wykazuje się niezwykle dużym zabezpieczeniem przed różnego rodzaju czynnikami destrukcyjnymi. Wymienić tu trzeba przede wszystkim działanie wilgoci, lecz również niskiej lub wysokiej temperatury. Wszystko to sprawia, że skrzyniopalety plastikowe mogą być używane nawet przez ponad 10 lat.Co jeszcze może być zaliczone do zalet takiej skrzyniopalety? Jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu, nie ma ryzyka, że podczas jej przenoszenia wbije się w dłoń drzazga, a także można z niej korzystać właściwie w każdych warunkach atmosferycznych.

Czy skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mają jakieś wady?

Jak można się bez trudu domyślić, wykonane z plastiku skrzyniopalety to nie tylko same zalety, lecz także pewne wady. Jakie są zatem najważniejsze ich minusy?Jak można szybko zauważyć podczas wybierania takich skrzyniopalet, są one bardzo drogie. Podczas gdy klasyczne drewniane wersje kosztują przeważnie około 100 złotych, wersja o tych samych wymiarach, lecz wykonana z plastiku, może kosztować nawet około 500 złotych. Podwyżka ceny jest więc zauważalna.Kolejną bardzo dużą wadą jest to, że takie skrzyniopalety występują na rynku w określonych z góry wymiarach. Jeśli kupuje się wersje drewniane, można bez trudu zakupić wykonywane na zamówienie egzemplarze o niestandardowych wymiarach. W przypadku plastikowych skrzyniopalet nie ma takiej możliwości.