Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha?

Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha?

Siedzący tryb życia, zła dieta, praca zdalna powodują, iż w Polsce coraz więcej osób zmaga się z problemem nadwagi i otyłości. Nadmiarowe kilogramy ma już co drugi dorosły i co czwarte dziecko. W jaki sposób zatem możemy trwale pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha?

Odpowiednia dieta

Kluczem do zgubienia nadprogramowych kilogramów ciała to odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta. Należy trzymać się kilku niezbędnych zasad.Po pierwsze, najważniejsze w odchudzaniu jest zachowanie deficytu kalorycznego. Oznacza to, że musimy w ciągu doby dostarczyć organizmowi mniejszą ilość kalorii, niż ich spalimy. W zależności od naszej kondycji zdrowotnej, wieku, metabolizmu, wzrostu i wagi liczba dziennego zapotrzebowania na kalorie będzie inna. Najprościej mówiąc, jeśli spożyjemy mniej kalorii niż potrzebujemy – będziemy powoli tracić na wadze.

Odpowiednie ćwiczenia

By wyrzeźbić mięśnie brzucha oraz pozbyć się z niego nadmiaru tkanki tłuszczowej, najlepiej jest włączyć w swój plan dnia codzienne ćwiczenia. Brzuch możemy wymodelować, wykonując przysiady, brzuszki, skręty tułowia, rowerek lub tzw. scyzoryki. Bez problemu znajdziemy cale plany treningowe w Internecie. Możemy zapisać się na specjalne zajęcia gimnastyczne, jak choćby pilates, fitness, aqua-aerobik lub zapisać się na siłownię. Jeśli nie jesteśmy pewni, co wykonywać warto poradzić się profesjonalisty i wykupić trening z trenerem personalnym, który odpowiednio nami pokieruje.

Liposukcja laserowa

Jeśli jednak dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych przez nas rezultatów, jednym z dobrych rozwiązań jest wykonanie zabiegu liposukcji laserowej. Odsysanie tłuszczu wykonuje lekarz w klinice medycyny estetycznej (https://saywowclinic.pl/liposukcja-laserowa/), gdzie zbada nas, zdiagnozuje problem i dobierze najlepszą dla nas metodę operacji.

Najlepsze wyniki uzyskamy, łącząc wszystkie trzy metody na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Odpowiednia dieta, ćwiczenia i liposukcja laserowa sprawią, iż znowu będziemy mogli cieszyć się płaskimi i jędrnym brzuchem.