Jak zamontować ścianki reklamowe?

Jak zamontować ścianki reklamowe?

Wybranie porządnej ścianki reklamowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Reklama spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy zawieszona zostanie w odpowiednim miejscu. Wybierając ścianki ekspozycyjne warto zwrócić szczególną uwagę na sposób ich montażu, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Montaż ścianek reklamowych

Na rynku dostępnych jest wiele typów ścianek reklamowych, które różnią się między sobą konstrukcją. Duża i szeroka oferta ścianek reklamowych sprawia, że można wyróżnić kilka kluczowych sposobów ich użytkowania i zawieszania.

W ostatnim czasie rekordy popularności biją między innymi ścianki pop up. Mowa tutaj oczywiście o konstrukcjach, które oparte są na solidnym stelażu przypominającym pajączka. Jeżeli chodzi o ścianki tekstylne montowane na stelażu, to zbudowane są one z wytrzymałych rurek aluminiowych. Wyróżnić można także ścianki teleskopowe, które oparte są na rozsuwanych ramach.

Materiał ma znaczenie

Sposób montażu do stelaża zależy od materiału, a dokładniej mówiąc od rodzaju wybranego wydruku. Jeżeli chodzi o grafiki do wspomnianych wcześniej ścianek pop-up, to najczęściej stosowane są pionowe panele, które składają się na jedną całość graficzną. Poszczególne grafiki nakłada się na zawiesia stelaża albo na specjalne listwy magnetyczne. Do opisywanych ścianek tekstylnych otrzymuje się wydruki w jednym kawałku.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku ścianek teleskopowych, które jak powszechnie wiadomo, mogą mieć jednolity wydruk na banerze. Wydruki montuje się na górnym i dolnym teleskopie. Odbywa się to za pomocą specjalnego rękawa.

Ścianki reklamowe z kufrem

Przy magazynowaniu i transportowaniu ścianek reklamowych przydać mogą się specjalne kufry. Producenci oferują nie tylko twarde, ale również miękkie kufry, które dodatkowo mogą być wyposażone w kółka. Kufry chronią ścianki reklamowe przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Kufry miękkie wykorzystać można jedynie do transportu i przechowywania. Jeżeli chodzi o kufry twarde, to dodatkowo można wykorzystać je jako trybunki w trakcie targów albo wystaw. Kluczem do sukcesu jest to, aby zamówić odpowiednią grafikę, którą będzie można szybko zamontować na zewnętrznej ściance.