Markizy – dobre rozwiązanie

Dom to wspaniałe miejsce do wyprawiania przyjęć i przyjmowania gości. W okresie letnim, gdy bardzo przyjemnie spędza się czas na świeżym powietrzu, warto zaprosić przyjaciół na grilla lub garden party i przygotować poczęstunek na tarasie. Należy jednak zadbać o komfort zaproszonych i odpowiednio osłonić ich przed słońcem. Można to zrobić, montując przesłonę tarasową. Jaki rodzaj wybrać, by spełniała swoją funkcję i wpisywała się w estetykę domu?

Pergola

To przesłona, która opiera się na podporach w kształcie okrągłym lub kwadratowym, wykonanych najczęściej z aluminium. Stosowany materiał jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i może mieć szerokość nawet 600 centymetrów, co sprawia, że pergole bardzo dobrze sprawdzają się, jako osłony dużych powierzchni. Są również stabilne podczas podmuchów wiatru, można je więc zamontować na przykład w domu położonym blisko morza. Pergole tarasowe chronią bardzo dobrze przed promieniami słonecznymi oraz przed deszczem. Na pewno przyjęcie pod nimi potrwa bez przeszkód do białego rana.

Markizy

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów markiz, w domu dobrze sprawdzą się te montowane bezpośrednio do elewacji budynku lub wolnostojące – przymocowywane do podłoża i wyposażone w stojak. Markizy są najczęściej sterowane ręcznie, można za to zmieniać kąt ich nachylenia, by lepiej chronić taras przed promieniami słonecznymi. Wytrzymały materiał może być chowany w aluminiowej kasecie. W przeciwieństwie do markiz otwartych, w których materiał jest nawijany na rurę nawojową, kaseta chroni tkaninę przed działaniem czynników zewnętrznych. Do polecanych rozwiązań należą markizy markilux wykonane z wysokiej jakości komponentów. Szczegółowe informacje na temat tego rozwiązania można znaleźć na stronie www.markizy-poznan.pl. Przesłony z tkaniny w charakterystyczne białe paski przywodzą na myśl południową Europę, dlatego przyjęcie we włoskim czy greckim stylu na pewno na długo zapadnie w pamięć gości.

Taras to doskonałe miejsce do organizowania brunchów, koktajli czy uroczystych kolacji. Rolą gospodarzy jest zadbanie o dobre samopoczucie gości: zacienione miejsce do siedzenia dzięki zamontowaniu markizy lub pergoli, chłodne napoje, pyszna kuchnia i dobry humor – to punkty obowiązkowe, jeśli spotkanie ma być udane.