Dlaczego dezynfekcja ubrań jest potrzebna? Poznaj 5 powodów

Pranie ubrań to nie tylko sposób na pozbycie się plam i zabrudzeń. Dzięki odpowiednio dobranym warunkom prania możemy sprawić, że dokładnie oczyścimy tkaniny, pozwalając zachować ich świeżość przez jeszcze dłuższy czas. To wszystko dzięki dezynfekcji. Dlaczego warto sięgać po dezynfekujące środki piorące? Przedstawiamy X powodów!

1. Wolność od zanieczyszczeń

Nasze ubrania i inne materiałowe rzeczy, na przykład pościel i ręczniki, to idealne miejsce na gromadzenie się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Znajdziemy w nich bakterie, grzyby, a także alergeny, w tym roztocza kurzu domowego, intensywne substancje zapachowe ze środków chemicznych czy sierść zwierząt. Aby dokładnie pozbyć się ich z tkanin, należy przeprowadzić pranie dezynfekujące. To niezwykle ważne – w ten sposób zminimalizujemy ryzyko kontaktu zanieczyszczeń ze skórą, co może doprowadzić do reakcji organizmu, w tym podrażnień.

2. Bezpieczeństwo dla alergika

W sytuacji, gdy cierpimy z powodu alergii, dobór właściwego produktu do prania będzie dla nas niezwykle ważny. Dezynfekcja, choć kojarzy się z działaniem intensywnych substancji, również może być bezpieczna dla alergika! Przykładowo, proszek dezynfekujący Mr. ZIGGI łączy w sobie działanie dezynfekujące z hipoalergicznym składem. Dzięki temu śmiało mogą korzystać z niego osoby cierpiące z powodu alergii, a także posiadacze skłonnej do podrażnień skóry i dzieci. Mr. ZIGGI opiera się przede wszystkim na działaniu delikatnych substancji, a dezynfekuje już w 40 stopniach Celsjusza. Możemy zatem dokładnie oczyszczać tkaniny nawet podczas standardowego prania, bez obaw, że podrażnimy w ten sposób skórze.

3. Dezynfekcja dobra dla tkanin

Dezynfekowanie ubrań nie musi wiązać się z tym, że materiały utracą swoją jakość! Obecne na rynku monoprodukty, na przykład Mr. ZIGGI, dają nam gwarancję, że wyjęte z pralki tkaniny dalej będą prezentować się świetnie. To wszystko dzięki temu, że proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI dezynfekują w zaledwie 40 stopniach Celsjusza – w odróżnieniu od tradycyjnych produktów do dezynfekcji, które wymagają bardzo wysokich temperatur. Nie opierają się również na intensywnie działających substancjach, które mogą naruszać strukturę włókien tkanin. Stosując Mr. ZIGGI, poradzimy sobie z zanieczyszczeniami oraz zadbamy o bezpieczeństwo ubrań.

4. Dezynfekowanie delikatnych tkanin

Wiele tkanin wymaga specjalnych warunków podczas prania, na przykład konkretnego programu, skróconego czasu bądź obniżonej temperatury. Co w przypadku, gdy musimy zdezynfekować również te materiały? Czy możemy stosować w ich przypadku standardowe środki dezynfekujące? Najlepszym krokiem będzie sięgnięcie po delikatne proszki i płyny do prania, które pozwalają na dezynfekcję chemiczną bez ingerencji groźnych związków chemicznych czy działania wysokiej temperatury. Wśród rzeczy, które wymagają specjalnych warunków prania oraz dezynfekcji dostosowanej do potrzeb, są między innymi: pieluszki dziecięce, ubrania sportowe, mata do jogi, buty, delikatne tkaniny, na przykład jedwab, a także te, których nie powinniśmy często prać, na przykład jeans. Za sprawą dobrego środka piorącego pozwalającego na dezynfekcję dokładnie i bezpiecznie oczyścimy wszystko to podczas zwykłego prania.

5. Dlaczego dezynfekcja jest potrzebna – podsumowanie

  • Pozwala pozbyć się groźnych zanieczyszczeń z pranych tkanin.
  • Dzięki niej alergicy uwolnią się od reakcji alergicznych.
  • Dobrze dobrany środek dezynfekujący sprawi, że zadbamy o jakość materiałów.
  • Delikatne tkaniny oraz te, które wymagają specjalnych warunków podczas prania, także będą mogły być dokładnie oczyszczone.