Obiady w przedszkolu – catering nie taki zły jak się wydaje

Wielu rodziców przy poszukiwaniach odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka bierze pod uwagę kwestie wyżywienia. Zwykle można spotkać się z przekonaniem, że jeśli przedszkole korzysta z cateringu, to gorsze rozwiązanie niż własna stołówka. Jak jest w rzeczywistości?

Catering zwykle kojarzymy z obsługą różnego rodzaju imprez, na przykład wesel, bankietów czy urodzin. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że usługi cateringowe mogą być też świadczone każdego dnia, jako element codziennej diety. Taka jest między innymi zasada działania popularnej obecnie diety pudełkowej, która polega na dowożeniu specjalnie zbilansowanych posiłków do klientów.

Tak również działają opierające się na cateringu obiady w przedszkolu Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie obecnie są one wykorzystywane w licznych placówkach. Oczywiście, żywienie nie musi obejmować tylko i wyłącznie obiadów, ale również inne posiłki w ciągu dnia – śniadanie i podwieczorek dla dzieci.

Tylko nieliczne przedszkola, a także szkoły mogą obecnie pozwolić sobie na utrzymanie własnych stołówek. Wynika to przede wszystkim z faktu rosnących cen oraz braku przystosowania starych pomieszczeń do nowych norm sanitarnych. W związku z tym w celu dalszego korzystania ze stołówek konieczne byłoby podniesienie cen. Usługi cateringowe są w tym przypadku alternatywnym rozwiązaniem – polegają na regularnym dostarczaniu do placówek pożywienia w cenach na tym samym poziomie.

Catering przeznaczony dla dzieci nie jest jednak wcale taki zły, jak może się wydawać! Wielu rodziców kojarzy posiłki tego rodzaju z niezbyt smacznymi, zimnymi, a wręcz niebezpiecznymi. Nic bardziej mylnego! Aktualnie działa coraz więcej firm cateringowych skupionych na żywieniu najmłodszych. Oferują pełną gamę zdrowych, smacznych i zbilansowanych posiłków komponowanych przez dietetyków i bazujących na lokalnych, sezonowych i świeżych składnikach – bez nadmiaru cukru, tłuszczów, soli.

Zatem catering przedszkolu wcale nie oznacza gorszej jakości posiłków – może być wprost przeciwnie!