Dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Ceny ogrzewania w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosły i wiele osób zastanawia się nad tym, co jest najbardziej opłacalne obecnie. W większości domów zamontowane są piece, w których można palić węglem, ale i ekogroszkiem. Ten drugi rodzaj opału ma wiele zalet i warto rozważyć jego kupno.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to rodzaj opału, który wytwarza się z węgla kamiennego i brunatnego. Od węgla różni się wielkością, ale i kalorycznością. W sklepach dostępne są specjalne piece na ekogroszek, które świetnie nadają się do ogrzewania dużych powierzchni.

Ekogroszek ma małą zawartość popiołu oraz siarki, a także znajduje się w nim minimalna ilość substancji niepalnych. Można znaleźć bryłki o różnej wielkości, począwszy od 5 mm, a skończywszy na 25 mm. Spalając go w piecach z podajnikiem automatycznym, można nie tylko sporo oszczędzić, ale także pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Do atmosfery są emitowane niewielkie ilości tlenku węgla czy pyłów.

Ekogroszek hurt dostępny w wygodnych workach

Na terenie całej Polski działa wiele punktów, w których można kupić workowany ekogroszek. Jest to najlepsza opcja, gdyż pozwala utrzymać porządek w komórce, a także można w każdej chwili dokupić dowolną ilość opału. Nie trzeba od razu kupować 5 ton. Można kupić worek i sprawdzić, czy ekogroszek dobrze się pali i czy jest wart swojej ceny.

Ekogroszek hurt nie oznacza wcale, że trzeba kupować dużą ilość. Większość firm sprzedaje opał zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla prywatnych osób.

Gdzie kupić i zamówić ekogroszek?

Najczęściej opał kupuje się w skupach, które znajdują się większych i mniejszych miejscowościach. Obecnie jednak jest wiele hurtowni, od których można bezpośrednio zamówić ekogroszek z dostawą do domu.

Coraz więcej osób szuka ekogroszku w internecie, z tego względu też znaczna część firm się promuje na portalach ogłoszeniowych. Warto na pewno skorzystać z takiej opcji, dzięki której można porównać od razu ceny. Warto oczywiście na początek kupić próbnie parę worków i sprawdzić jakość.