Herbata Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen

Picie herbaty to nie tylko czysta przyjemność. Wiele z jej odmian ma różnorodne właściwości wspomagające nasze zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Oprócz tradycyjnej herbaty warto zainteresować się również specjalnymi mieszankami herbat i ziół, które w zależności od składu i proporcji mają różne właściwości – mogą pobudzać, relaksować lub wyciszać. Przykładem ciekawej mieszanki jest ta, która ułatwia zaśnięcie i daje większe szanse na wyspanie się. Co warto wiedzieć na temat właściwości herbat?

Jakie korzyści daje picie herbaty?

O pozytywnych właściwościach picia herbaty wiadomo bardzo wiele. Ma ona działanie pobudzające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, odchudzające oraz wzmacniające. Herbata usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn, obniża poziom cholesterolu we krwi i neutralizuje wolne rodniki. Właściwości te są zapewnione wyłącznie przy odpowiednim parzeniu mieszanki.

Marką, która wypuszcza na rynek wiele rodzajów herbat i mieszanek ziołowych jest herbata Loyd, Zobacz również „Herbata Loyd Earl Grey – dlaczego warto pić?„. Każda herbata powstaje na bazie sprawdzonych receptur, a przed sprzedażą przechodzi testy jakościowe. Dzięki temu możemy cieszyć się wybornym smakiem herbaty, a także jej właściwościami, które w zależności od rodzaju mieszanki będą wpływały różnorodnie na nasze zdrowie.

Spokojny sen na wyciągnięcie ręki

Jedną z mieszanek, które warto mieć w domu, jest herbata Loyd Recepta na Spokojny i Dobry Sen. Jest to mieszanka funkcjonalna, w której składzie znalazły się zioła stosowane w medycynie od wielu lat i mające właściwości wyciszające oraz ułatwiające spokojny sen. W każdej torebce znajduje się melisa, rumianek, chmiel oraz mięta, które mają udowodnione działanie relaksujące. Wspierają one również fizjologiczny proces zasypiania, dlatego mieszankę najlepiej pić wieczorem. Należy jednak pamiętać o jej prawidłowym parzeniu, ponieważ tylko wtedy herbata zachowa wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Dokładny przepis parzenia znajduje się na opakowaniu każdej herbaty.