Na co zwrócić uwagę wybierając skrzynki na piwo?

alek - czerwiec schoellerallibert.com - schoeller (19) .jpg

Butelki mają bardzo zróżnicowane wielkości i kształty, dlatego też tak bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednie skrzynki do ich przechowywania. Producenci oferują plastikowe skrzynki do butelek o różnej pojemności, które umożliwiają przechowywanie 12, 20 albo 24 butelek.

Jaki wymiar wybrać?

Plastik jest bardzo plastycznym materiałem, dlatego też producenci są w stanie zaoferować skrzynki praktycznie do każdej butelki. Pamiętać należy o tym, że w dzisiejszych czasach funkcjonuje standaryzacja rozmiarowa, dzięki której nie ma tak dużego problemu z pakowaniem butelek jak jeszcze kilka lat temu.

Przegrodowe Skrzynki na piwo muszą być oczywiście przystosowane do zautomatyzowanych linii produkcyjnych i transportowych. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o perfekcyjne przystosowanie do wózków widłowych i suwnic. Godne polecenia są plastikowe skrzynki, które można układać w stosy.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się plastikowa skrzynka na piwo o wymiarach 400 x 300 x 290. Godne uwagi są również skrzynki o wymiarach 400 x 330 x 205 mm na 20 butelek o pojemności 0,33 litra. Dobra skrzynka na piwo musi posiadać również ergonomiczne uchwyty.

Materiał ma znaczenie

Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji były wyłącznie drewniane skrzynki na piwo. W dzisiejszych czasach powoli znikają one z rynku na rzecz skrzynek plastikowych. Największym atutem tworzywa sztucznego jest nie tylko wytrzymałość, ale również stosunkowo niewielka waga, która w branży transportowej odgrywa kluczowa rola.

Drewo jest bardzo ciężkim i masywnym materiałem. Największym problemem jest oczywiście podatność na wodę. Plastikowa skrzynka na piwo nie ma tego i wielu innych problemów. Ciekawym pomysłem jest dzierżawa skrzynek różnego typu. W dużej mierze to właśnie dzięki możliwości wypożyczenia skrzynek można wypróbować poszczególne produkty i sprawdzić ich atuty przed docelowym zakupem.

Jeżeli chodzi o sam materiał, to należy wyróżnić również metalowe skrzynki na piwo, które niestety są bardzo ciężkie. Problemem skrzynek metalowych jest również ich dość wysoka cena zakupu. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie skrzynki tego typu zapewniają zdecydowanie największą ochronę.