Siłownia latem – czy warto zacząć ćwiczyć?

Miała być forma na lato, ale znów się nie udało? Wiele osób w tym momencie zupełnie porzuca chęć do ćwiczeń. Czy słusznie? Czy siłownia latem ma sens? Wyjaśniamy, czy warto zacząć ćwiczyć o tej porze roku!

Treningi na siłowni latem

Treningi na siłowni latem nie mają wielu zwolenników. Wakacyjny czas to okres wyjazdów (które zaburzają harmonogram ćwiczeń), a także wielu pokus (m.in. słodkie orzeźwiające drinki, lody). Do tego upały potrafią skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej. Ta wyjątkowa pora roku zdecydowanie może wydawać się nienajlepszym czasem na rozpoczęcie ćwiczeń.

W rzeczywistości wiele zależy od nastawienia. Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwskazań do treningów na siłowni latem – trzeba jedynie uważać na odpowiednie nawodnienie i rozsądne dostosowanie intensywności ćwiczeń. Zaletą jest też to, że dni są dłuższe, słońce dodaje energii i wprawia w dobry nastrój, a ładna pogoda ułatwia dotarcie do klubu fitness. Oczywiście jeśli ktoś np. jest wrażliwy na upały, planuje dużo wyjazdów i/lub nie chce rezygnować z wakacyjnych przyjemności, faktycznie może to nie być dobry moment.

Jaki jest dobry czas na rozpoczęcie treningów?

W praktyce każdy moment w roku jest dobry na rozpoczęcie treningów. Najważniejsze by zacząć wtedy, gdy naprawdę jest się gotowym do regularnej pracy. Nastawienie to podstawa. Poprawa wyglądu to dobry cel, ale warto też pomyśleć o swoim zdrowiu, kondycji i ogólnym samopoczuciu. Dobrze jest też przekonać bliską osobę do wspólnych ćwiczeń, by łatwiej było się zmotywować.

Wiele osób zaczyna zimą, ponieważ chce poprawić formę na lato, by korzystniej wyglądać na plaży i w letnich ubraniach. Przeciętnie taka „metamorfoza” trwa około pół roku (przy dobrze dobranych i regularnie wykonywanych ćwiczeniach oraz odpowiedniej diecie).

W styczniu siłownie są pełne osób walczących o szczupłą sylwetkę na lato oraz tych, które chcą realizować swoje postanowienia noworoczne. Z tego względu niektórzy wolą przeczekać ten okres, aż tłumy będą nieco mniejsze – sporo osób się wykruszy.

Czym kierować się przy wyborze siłowni?

Przy wyborze siłowni warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów:

  • lokalizację – najlepiej wybrać studio w okolicy miejsca zamieszkania albo w innej dogodnej lokalizacji (np. po drodze z pracy);
  • wyposażenie – sprzętu powinno być sporo, a do tego dobrze by maszyny / akcesoria były zróżnicowane oraz nowe i regularnie serwisowane;
  • obsługę – obecność doświadczonych instruktorów ma znaczenie nie tylko dla osób chcących pracować z trenerem personalnym; pracownicy powinni być dostępni dla klientów, by odpowiedzieć na ewentualne pytania albo doradzić w kwestii treningu;
  • ofertę zajęć – zróżnicowana oferta zajęć to świetna opcja dla osób, które wolą ćwiczyć w grupie;
  • ceny karnetów i uczestnictwo w programach typu Multisport – kwestie finansowe są oczywiście bardzo ważne; studia biorące udział w programach benefitowych są szczególnie opłacalne dla pracowników.

Szukasz siłowni w Katowicach albo Oświęcimiu? Sprawdź koniecznie studia fitness Gym For You! Wybierz miejsce z nowoczesnym, profesjonalnym wyposażeniem oraz przyjazną obsługą. Więcej informacji znajdziesz na: https://gymforyou.pl/.