Czy zawsze trzeba kupować płyn nabłyszczający do zmywarki?

Właśnie stałeś się dumnym właścicielem nowej zmywarki? Na pewno zastanawiasz się, jak dokładnie jej używać. W końcu nie chciałbyś, żeby przez jakieś niedopatrzenie twoje naczynia nie były idealnie czyste, a twój nowiutki sprzęt niszczał.

Co się przydaje przy zmywarce?

Najważniejszy do mycia naczyń środek to oczywiście tabletki lub kapsułki do zmywania. Wiele zmywarek nie rozpocznie procesu bez soli, która dba o oczyszczanie filtra. Do tego też warto dodać Płyn nabłyszczający do zmywarki.

Do czego się przydaje? Główną zaletą jego działania jest to, że sprawia, że szklanki są pozbawione zacieków i kamienia. Jeżeli się go nie używa, to szkło po myciu w zmywarce jest oczywiście czyste, ale może wyglądać mało estetycznie.

Co bez płynu nabłyszczającego do zmywarki?

Jeżeli zależy ci na zaoszczędzeniu pieniędzy lub chcesz ograniczyć ilość chemii, która ma styczność z przedmiotami służącymi do jedzenia, jest to możliwe. Najmniejszą szkodę dla poziomu czystości wyrządzi odstawienie nabłyszczacza. Jeżeli jednak mimo wszystko zależy ci na tym, by patrząc na naczynia, nikt nie miał wątpliwości, że są czyste, to użyj domowego sposobu.

Do zmywarki możesz wlać odrobinę octu. Ten prosty trik sprawi, że naczynia będą czyste i ładne, bez żadnych smug. I to wszystko w bardzo niskiej cenie. Minusem tego rozwiązania jest to, że zmywarka przez jakiś czas utrzyma nieprzyjemny zapach octu.

Mycie ręczne

W takim wypadku – szklanki i inne przedmioty z cienkiego szkła, można raz na jakiś czas, wymyć ręcznie. Odbędzie się to bez szkody dla zapachu ze zmywarki i z korzyścią dla twojej zastawy. Jeżeli będziesz mieć do czynienia ze szklankami, na których już lekko osiadł kamień to płyn do naczyń nie wystarczy.

Musisz przygotować mieszankę gorącej wody z octem lub kwaskiem cytrynowym. Takim roztworem umyj dokładnie naczynia. Opłucz zimną wodą, dokładnie wytrzyj, a następnie wypoleruj. W ten sposób osiągniesz efekt, który będzie utrzymywał się przez dłuższy czas bez konieczności korzystania z produktów sklepowych.