Jakie są metody przeszczepu włosów?

Łysienie to problem, który coraz częściej dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, negatywnie wpływając na ich samoocenę i obniżając komfort ich życia. Na szczęście istnieją skuteczne metody, by się z nim uporać. Jakie?

Transplantacja włosów

Transplantacja włosów jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Polega na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsca, które nie uległo łysieniu w rejony pozbawione włosów. Mówi się wówczas o okolicy dawczej i okolicy biorczej. Najczęściej przeszczepia się mieszki z tylnych i bocznych okolic głowy, a następnie umieszcza je w centralnej części głowy i okolicy czołowej – to właśnie tam zwykle tracimy włosy. Zdarzają się również przeszczepienia włosów z twarzy, pleców lub owłosionej klatki piersiowej.

Metody transplantacji włosów

Istnieje kilka różnych metod transplantacji włosów. W pierwszej, metodzie strip, pobierany jest fragment owłosionej skóry z tyłu lub bocznej części głowy, a następnie dzieli się go na przeszczepy zawierające pojedyncze zespoły mieszkowe. Takie elementy przeszczepiane są w miejsca biorcze.

Metoda BHT polega z kolei na pobraniu włosów z innych części ciała niż głowa. Najczęściej jest to klatka piersiowa, pachy oraz broda. Ten rodzaj przeszczepu wykonuje się najczęściej po to, by uzupełnić efekt przeprowadzonego wcześniej zabiegu metodą strip, gdy planowany jest niewielki zabieg przeszczepu w okolicy brody lub brwi oraz w korekcji blizn po zabiegu metodą strip.

Metoda FUE

Metoda FUE jest najnowocześniejszym sposobem transplantacji włosów, który stosuje się przede wszystkim w przypadku osób z mniejszą elastycznością skóry i z dużą skłonnością do tworzenia się blizn, a te po zabiegu pozostają niewidoczne! Metoda jest mniej inwazyjna niż strip oraz BHT a ponadto wiąże się z krótszym okresem rekonwalescencji. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a polega na przeszczepie pojedynczych zespołów mieszkowych, pozostawiając mikroskopijne blizny w okolicy dawczej.

Zabieg przeszczepu włosów wykonamy w profesjonalnych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. By wybrać odpowiednią dla siebie, należy dokonać researchu, poprosić o polecenie znajomych lub skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie tourmedica.pl. Znajdziemy tam również wiele innych, przydatnych informacji z obszaru medycyny estetycznej. Dowiemy się również, jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych, metody modelowania sylwetki, usuwania oznak starzenia czy blizn.