Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

heat pump - ecology concept, 3D illustration

Pompy ciepła znajdują coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Nic dziwnego. Dają szereg korzyści właścicielom. Są całkowicie bezobsługowe, najbardziej ekonomiczne w eksploatacji wśród innych urządzeń grzewczych i przyjazne środowisku. Jednym słowem – to urządzenia przyszłości!

Lista zalet pomp ciepła jest długa. Są to urządzenia, które przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić spore kwoty na ogrzewaniu. W porównaniu do ogrzewania elektrycznego czy korzystania z oleju opałowego oszczędności mogą przekroczyć nawet 5 tysięcy złotych rocznie przy budynku o powierzchni 150 m2. Kto z nas nie wolałby przeznaczyć tej kwoty na wymarzone wakacje z rodziną zamiast na rachunki?

 

Pompa ciepła w ponad 75 proc. wykorzystuje darmową energię z powietrza i właśnie dzięki temu pozwala obniżyć koszty ogrzewania. Co więcej, w naszej strefie klimatycznej sprawdza się ona szczególnie dobrze. Wyjątkowo wysoki COP, zwłaszcza w niskich temperaturach, oraz szeroki zakres temperatur pracy dla powietrza zewnętrznego sprawiają, że jest to idealny system grzewczy dedykowany dla polskich warunków klimatycznych. Im wyższe COP, tym niższe koszty ogrzewania. Dlatego też system ogrzewania oparty na pompie ciepła jest najtańszym w eksploatacji.

 

Pompa ciepła – tani i ekologiczny sposób na ciepło w Twoim domu

 

Warto pamiętać, że na pompę ciepła można uzyskać dofinansowanie z programu “Czyste powietrze”, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala to znacząco zmniejszyć koszt zakupu urządzenia i cieszyć się tanim ogrzewaniem oraz ciepłą wodą użytkową podgrzewaną nawet do 65 stopni Celsjusza. Co ciekawe, z badań wynika, że aż 95 proc. osób używających pompy ciepła nie wyobraża sobie innego ogrzewania w domu. Chcąc znaleźć odpowiedni sprzęt warto zwrócić się z pomocą do doświadczonych firm. Oferują one pełen serwis – od doradzenia odpowiedniej pompy po montaż i uruchomienie. Wysokiej jakości pompy ciepła i profesjonalne doradztwo można znaleźć na stronie https://www.defro.pl/p,288,pompa-ciepla-dhp.html .

 

Przyjazne dla środowiska ogrzewanie domu – pompa ciepła

 

Kolejnym bardzo istotnym aspektem w przypadku pomp ciepła jest ekologia. Są to urządzenia przyjazne środowisku. Także energia elektryczna, którą używają jest pomijalnie mała w stosunku do oszczędności jakie generują.

 

Poza tym, że są ekonomiczne i przyjazne środowisku pompa ciepła ma przydatną funkcję, która szczególnie latem doceniona jest przez jej właścicieli. Może ona bowiem służyć także do chłodzenia pomieszczeń!