Zabiegi laserowe w ginekologii — co warto wiedzieć?

shar shar (1).jpg

Lasery wykorzystywane w medycynie oferują szereg możliwości zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia. Z powodzeniem stosowane są między innymi w ginekologii. Pacjentki coraz częściej decydują się na terapie laserowe ze względu na małą inwazyjność, bezbolesność i szybko odczuwalny efekt zabiegu.

Lasery ginekologiczne w gabinecie

W gabinetach, w których wykorzystywane są lasery ginekologiczne sprzedaż zabiegów leczniczych i estetycznych z ich zastosowaniem cieszy się rosnącą popularnością. W porównaniu z zabiegami chirurgicznymi zabiegi laserowe mają tę przewagę, że są w zasadzie bezinwazyjne i bezbolesne. Efekt po takim zabiegu jest właściwie natychmiastowy i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji czy fizjoterapii.

Gabinety ginekologiczne stawiające na nowoczesne metody leczenia i diagnostyki generują coraz większe zainteresowanie wśród pacjentek. Lasery wykorzystywane w ginekologii różnią się od tych stosowanych w innych gałęziach medycyny, na przykład w dermatologii, gdzie zdobyły popularność dużo wcześniej. Lasery ginekologiczne wyposażone są w specjalne głowice emitujące podwójne impulsy światła. Dzięki temu są one bezpieczne dla delikatnych tkanek stref intymnych.

Zabiegi laserowe — regeneracja tkanek

Zabiegi ginekologiczne wykonywane laserem są wykorzystywane między innymi do regeneracji narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych. Mają one zastosowanie w przypadku problemów poporodowych, uciążliwości związanych z menopauzą, jak również w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu.

Działanie lasera polega na podgrzewaniu tkanek, powodując kurczenie się włókien kolagenu. Efekt to dobrze napięta i elastyczna tkanka pochwy lepiej podtrzymująca mięśnie dna miednicy. Dzięki laseroterapii pacjentki mogą pozbyć się wielu dokuczliwych problemów okolic intymnych oraz poprawić wygląd narządów płciowych.

Lasery ginekologiczne sprzedaż

Decydując się na jakikolwiek zabieg laseroterapii, warto poszukać dobrego specjalisty w zakresie obsługiwania tego typu narzędzi. Specjalistyczny sprzęt wymaga fachowej obsługi. Wszelkie wątpliwości oraz przeciwwskazania do zabiegu należy wcześniej wyjaśnić z lekarzem.