Jak uniknąć usuwania żylaków?

Jak uniknąć usuwania żylaków?

Nie jest tajemnicą, że usuwanie żylaków Wrocław to zabieg wiążący się z pewnymi ograniczeniami zdrowotnymi. Po jego zakończeniu trzeba będzie przeprowadzić rehabilitację, a on sam będzie skutkował wieloma bliznami, które jeszcze przez dłuższy czas utrzymają się na powierzchni ciała.

Dieta – najskuteczniejsze narzędzie przeciwko żylakom

Jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania żylakom jest właściwa dieta. Praktycznie każda Klinika flebologii wrocław rozpocznie proces leczenia od próby „zejścia” z wagi i udrożnienia żył. Trzeba jednak pamiętać, że leczenie żył Wrocław nie obejmuje jedynie osób otyłych. Wręcz przeciwnie – istnieje spore grono pacjentów, którzy co prawda mają prawidłową masę ciała, ale i tak cierpią na schorzenia żylne. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest często nieprawidłowa struktura żył, lub większe prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy. Niemniej odpowiednio dobrana dieta pozwala zwiększyć światło żył, ich przepustowość, a także zdolność do pompowania krwi.

Jeszcze więcej ruchu…

Skuteczne leczenie żył we Wrocławiu to nie tylko zadbanie o właściwą dietę. To również – a może przede wszystkim – zabezpieczanie się na przyszłość. Dlatego tak ważne jest, aby osoby o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób żylnych, postawiły przede wszystkim na aktywność ruchową. Więcej codziennego wysiłku to większa intensywność pompowania krwi przez żyły, a to oznacza wzrost ich elastyczności i zmniejszoną podatność na zakrzepicę. Poza tym ruch przedkłada się na efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, co oczywiście w naturalny sposób prowadzi do zmniejszenia ryzyka wystąpienia miażdżycy.

Suplementy diety

Choć wiele osób krytykuje używanie suplementów diety w walce ze źle funkcjonującymi żylakami, to należy pamiętać, że również i one mogą okazać się bardzo pomocne. Suplementy poprawiają metabolizm, zwiększają ciśnienie krwi i przede wszystkim redukują ilość tkanki tłuszczowej. Dzięki nim usuwanie żylaków we Wrocławiu może okazać się zbędne. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie suplementów powinno wiązać się z odpowiednią dietą i dużą dawką ruchu.

Reasumując, leczenie żył Wrocław nie zawsze musi mieć formę inwazyjnej walki ze zmianami powstałymi w układzie krwionośnym.