Czy na złomie można zarobić? Tak, i to nieźle!

Czy na złomie można zarobić? Tak, i to nieźle!

Złom nie kojarzy się w powszechnym mniemaniu z pieniędzmi. Ale to błędne skojarzenie. W rzeczywistości istnieją całe przedsiębiorstwa, które zarabiają wyłącznie na sprzedaży i recyklingu złomu. Ale znajdzie się tu też coś dla przeciętnego Kowalskiego. Czemu warto sprzedać złom do skupu?

Złom – niedoceniane źródło pieniędzy

Ostanie kilka lat dokuczyło potężnie wszystkim – i bogatym, i tym mniej zamożnym. Ale ten trudny czas wyzwolił też naszą kreatywność i pozwolił spojrzeć na posiadane przedmioty świeżym okiem.

Czy na pewno potrzebujemy zwoju nieużywanych kabli, który od kilku lat zagraca kąt garażu? Oczywiście, że nie! Jeśli to kable miedziane, wystarczy, że zaniesiemy je do najbliższego skupu (Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie), żeby budżet domowy zaczął wyglądać znacznie lepiej.

Jaki złom można sprzedać w skupie?

Tradycyjnie skupy metali kolorowych i złomu przyjmują wszelkiego typu odpady metalowe. Mogą to być kable, puszki, części maszyn i urządzeń, silniki, które nie zostały jeszcze rozmontowane, i tak dalej.

Bez względu na to, czy posiadamy wiele takich odpadów, czy tylko kilka, zdecydowanie lepiej będzie je sprzedać, niż trzymać w domu w nieskończoność. Co więcej, wiele znanych skupów (jak Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie) przyjmuje także innego typu odpady, za które płaci. Mogą być to nawet całe samochody, które przeznaczone są do kasacji albo stare opony. Jednym słowem – wszystko, czego nie podejrzewalibyśmy o bycie źródłem pieniędzy!

Gdzie sprawdzić ceny złomu?

Jeżeli planujemy sprzedać złom do skupy ze względów finansowych, cena jest pierwszą kwestią, nad którą się zastanawiamy. Czy w ogóle będzie się nam opłacała ta wycieczka? A może za posiadany złom dostaniemy niewielką kwotę, która ledwo pokryje ceny paliwa?

Wszystko zależy oczywiście od cen konkretnych metali, których chcemy się pozbyć przez sprzedaż w dobrym skupie (Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie). Najdroższa będzie miedź albo brąz, nieco tańsza stal czy żelazo, a za aluminium otrzymamy najmniej. By dowiedzieć się, na co konkretnie możemy liczyć, warto skonsultować się ze stroną skupu lub bezpośrednio tam zadzwonić.