Czym powinna wyróżniać się deszczownica prysznicowa?

Czym powinna wyróżniać się deszczownica prysznicowa?

Deszczownica do kabiny prysznicowej powinna być nie tylko wytrzymała i niezawodna, ale również funkcjonalna. Istotne, aby wybrać model, który będzie w stu procentach odpowiadał osobistym preferencjom. Coraz więcej osób marzy o stworzeniu domowego SPA w zaciszu własnej łazienki. Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji zakupowej.

Kompatybilność z baterią

Zakup osobnej deszczownicy do kabiny bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Podczas wyboru należy sprawdzić, czy jest ona kompatybilna z posiadaną baterią. Kluczową rolę odgrywają tutaj oczywiście wymiary. Najwygodniej jest znaleźć odpowiedni model w sieci, ponieważ oferta sklepów online jest o wiele bardziej różnorodna.

Alternatywą jest deszczownica do kabiny zintegrowana z baterią. Taki zestaw jest jednak droższy w zakupie, co nie każdemu będzie odpowiadać.

Rodzaj osprzętu

Natynkowa deszczownica do kabiny jest uniwersalna i bezproblemowa w montażu. Taki osprzęt prysznicowy sprawdzi się w niemal każdej łazience. Bardzo ważne jest jednak to, aby podczas poszukiwań zwrócić uwagę na design poszczególnych elementów. Są one widoczne, więc mają wpływ na wystrój wnętrza. Atutem jest fakt, że ich wymiana nie generuje niepotrzebnych problemów.

Podtynkowa Deszczownica do kabiny jest skomplikowana w montażu, więc warto skorzystać ze wsparcia fachowców. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość ukrycia elementów osprzętu w ścianie. Wiąże się to jednak z trudniejszą naprawą instalacji.

Funkcjonalność dyszy

Przed zakupem deszczownicy do kabiny należy także sprawdzić funkcjonalność dyszy. Niektóre modele umożliwiają wykonanie wodnego masażu! To prawdziwa gratka dla osób marzących o relaksie po ciężkim dniu.

Warto pamiętać, że ilość funkcji to nie wszystko. Dysza musi być wykonana z wysokojakościowych materiałów, gdyż w innym przypadku przepływ wody zostanie zakłócony. Kluczowym parametrem jest także odporność na korozję. Metal pod wpływem wilgoci pokrywa się ogniskami rdzy, które działają destrukcyjnie.