Umywalki przenośne, czyli jak zadbać o higienę rąk w terenie?

Pandemia zmieniła nawyki społeczeństwa. Mycie rąk stało się powszechne, bardzo regularne i dokładne. Nareszcie każdy wie, jak robić to prawidłowo i korzysta ze swoich umiejętności, chroniąc się tym samym przed bakteriami. Dlatego tak ważne jest, aby tam, gdzie nie ma dostępu do klasycznej umywalki w łazience, można było skorzystać z tej w wersji mobilnej. Zobacz, czym charakteryzują się umywalki przenośne i gdzie najczęściej możemy je spotkać.

Z czego składa się mobilna umywalka?

Na rynku mamy producentów, którzy oferują wynajem umywalek mobilnych. Jednym z nich jest np. polska marka m-Toilet. W ich ofercie znajdziesz umywalkę przenośną dwustanowiskową, wykonaną z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów. Model ten został wyposażony w:

 • dwa stanowiska do mycia rąk,
 • dwa zbiorniki na czystą i brudną wodę – każdy z nich ma pojemność 170 litrów,
 • dozownik na mydło w płynie,
 • pompki nożne, dzięki którym uzyskuje się dostęp do czystej wody – dzięki nim można oszczędzić wodę,
 • podajnik na ręczniki,
 • kosz na śmieci.

Dodatkową opcją, z której często korzystają klienci, jest możliwość ubezpieczenia mobilnej umywalki od ryzyka kradzieży.

Zastosowanie mobilnych umywalek

Przenośne umywalki znajdziemy najczęściej na placach budów oraz imprezach plenerowych. To właśnie w tych miejscach właściciele mają obowiązek zapewnić osobom pracującym albo uczestnikom odpowiednie warunki sanitarne wskazane przez przepisy prawa. Jednak coraz częściej możemy zauważyć je również w parkach, czy przy restauracjach i pubach obsługujących gości na zewnątrz. Dlaczego? Ponieważ higiena rąk stała się podstawą walki społeczeństwa z groźnym wirusem i nie jest już lekceważona czy zapominana.

Prawidłowe mycie rąk

Na koniec przypominamy o tym, jak prawidłowo dbać o higienę dłoni krok po kroku.

 1. Ręce zwilż ciepłą wodą i nałóż mydło w zgięcie dłoni.
 2. Rozprowadź je, pocierając o siebie rozprostowane dłonie.
 3. Skup się na oczyszczeniu przestrzeni między palcami, kciuków i grzbietów palców.
 4. Zwróć uwagę na czystość paznokci.
 5. Wysusz ręce jednorazowym ręcznikiem.
 6. Na higienę rąk przeznacz 30 sekund!

Dzięki przenośny umywalkom dbanie o higienę rąk w terenie jest łatwiejsze – będziesz mógł zastosować się do powyższych zasad, nawet przebywając poza domem. Pamiętaj, żeby dla swojego bezpieczeństwa i komfortu mieć również przy sobie żel do dezynfekcji dłoni.