Usługi prawne dla firm

Usługi prawne dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od nas posiadania kompetencji w wielu dziedzinach. Zaliczamy do tego na przykład księgowość. Jednak nie jest to jedyna kompetencja, jaką należy mieć. Dość istotna sprawa to znajomość prawa w szerokim zakresie.

Dlaczego jest to takie ważne?

Znajomość prawa jest ważna dla naszej firmy. Jednocześnie trudno jest nauczyć się tego samodzielnie. W prawie jest tyle niuansów, a na bieżąco zachodzi tyle zmian, że nawet jeśli mamy wielkie zacięcie w tej materii to raczej nie damy rady prowadzić firmy i jednocześnie zajmować się kwestiami prawnymi.

Jeśli idzie o prawo w firmie, to nie dotyczy ono tylko jednej dziedziny. Jeśli na przykład zatrudniamy pracowników, to musimy mieć znajomość prawa pracy. Zawierając różne umowy, musimy znać prawo handlowe, często prawo spółek cywilnoprawnych oraz przepisy międzynarodowe, jeśli chcemy zawierać kontrakty międzynarodowe.

Jak zdobyć wymagane kompetencje?

Wspomnieliśmy wyżej, że zdobycie takich kompetencji samodzielnie jest w zasadzie niemożliwe. Mamy zatem dwie inne opcje. Zatrudnić na przykład radcę prawnego na etacie. Ma to swoje dobre strony takie, że zatrudniamy taką osobę, jaka nam najbardziej odpowiada i zajmuje się ona tylko naszymi sprawami. Minusem jest niestety wypłacanie takiemu pracownikowi najczęściej sporego wynagrodzenia, niezależnie od tego, czy ma dużo pracy, czy akurat niespecjalnie ma tematy do załatwienia.

Druga opcja to zlecenie objęcia parasolem prawnym naszej firmy, przez firmy, które zajmują się obsługą prawną firm. Przykładowa taka firma to na przykład firma Aliant z Poznania. Wchodząc na jej stronę https://aliantlaw.pl/uslugi-dla-firm, możemy zapoznać się z tym, jak wiele usług oferuje. Zaletą takiego rozwiązania jak skorzystanie z usług firmy Aliant, jest możliwość indywidualnego podejścia do wyceny usług, jakich oczekujemy od takiej firmy. Najczęściej małej firmie bardziej opłaca się korzystać z usług biura prawnego, ponieważ koszty takiej współpracy są po prostu niższe.