Wybór fotela – tapicerka z tkaniny czy skóry ekologicznej?

Mogłoby się wydawać, że wybór fotela to nic prostszego. Jednak oglądając katalogi i strony internetowe producentów zmienimy zdanie. Aby idealnie dopasować fotel do aranżacji wnętrza, należy przede wszystkim zastanowić się nad wyborem materiału, z którego będzie wykonany. Na co warto się zdecydować – tkaninę czy skórę ekologiczną?

Tkanina materiałowa

Tapicerka z tkaniny ma jedną podstawową zaletę – jest bardziej odporna na ścieranie niż skóra ekologiczna. Mamy do wyboru między innymi plecionkę, szenil, flok, a także welur. Jedno jest pewne – warto zdecydować się na tkaninę o wysokiej jakości, odporną na zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu. Kolejną zaletą tkaniny materiałowej jest to, że nie przykleja się do ciała w ciepłe dni, ani nie jest zimna w dotyku, jak skóra ekologiczna czy naturalna.

Fotel ze skóry ekologicznej

Decydując się na zakup fotela ze skóry ekologicznej warto zdecydować się na wysokiej jakości model o grubszym i bardziej sztywnym materiale. Cienka i bardzo plastyczna skóra z pewnością prezentuje się bardzo ładnie, jednak musimy wziąć pod uwagę, że będzie bardziej narażona na obtarcia. Ekoskóra jest doskonałą alternatywą dla skóry naturalnej, szczególnie dla osób dbający o ekologię oraz szukających oszczędności, nie rezygnując z atrakcyjnych walorów estetycznych. Skóra ekologiczna jest również dużo bardziej odporna na wodę i promienie słoneczne niż naturalna, dlatego może nawet stanowić obicie mebli ogrodowych, w tym fotela.

Zarówno skóra ekologiczna, jak i tkanina znajdą swoje zastosowanie niemal w każdym stylu aranżacyjnym. Jednak urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim warto zdecydować się na fotel z tkaniny w jasnych kolorach. Dodatkowo skandynawskiego charakteru dodadzą pikowane oparcie oraz widoczne wysokie nóżki. Z kolei do stylów glamour, retro czy tradycyjnym z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie bogato zdobiony fotel wypoczynkowy ze skóry ekologicznej. Jednak obecnie, gdy mamy możliwość przebierania spośród wielu modeli, zarówno fotel z tkaniny, jak i ekoskóry możemy dopasować do dowolnego stylu. Garść inspiracji znajduje się na stronie: https://www.agatameble.pl/.